Wiadomości Duszpasterskie: 03.03.2019

1.W tym tygodniu Kościół w Liturgii wspomina:

- w poniedziałek - 04.03 - Święto Św. Kazimierza Królewicza;

2. Dziś o 16.30 zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca, z prośbą o duchowe przeżycie czasu Wielkiego Postu.

3. We wtorek ostatni dzień karnawału - ostatki.

4. W Środę Popielcową - 6 marca - rozpoczynamy Wielki Post, w tę środę odbywa się poświęcenie popiołu z gałązek palmowych poświęconych w roku ubiegłym oraz obrzęd posypania głów popiołem na każdej Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00, w Jaroszowie o godz. 17.00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły co do ilości i jakości spożywanych pokarmów.

5. Rozpoczynają się i trwają do I Niedzieli Wielkiego Postu Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.

6.  W najbliższy poniedziałek Wspólnota Przymierza Rodzin Mamre zaprasza na adorację do kaplicy po mszy św. o godz. 18.00.

7. W najbliższy wtorek po mszy św. o godz. 18.00 zaprasza na modlitwę do kaplicy adoracji Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, po mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Judy Tadeusza i modlitwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

9. W piątki Wielkiego Postu odprawiamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 16.15 dla dzieci i o 17.30 dla dorosłych, a w niedzielę nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 16.30 z kazaniem pasyjnym. Za uczestnictwo  w powyższych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

10. W piątek Światowy Dzień Kobiet, w sobotę na nowennie modlić się będziemy w intencji wszystkich Pań z naszej parafii.

11. W sobotę o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie do bierzmowania uczniów z klasy 8.

12. Bóg zapłać za ofiary na kościół. W minionym tygodniu swój dar serca złożyli chorzy przy pierwszym piątku - 700 zł., jedna rodzina - 300 zł.

13. Wczoraj odbył się Turnieju regionu zawierciańskiego w piłkę halową ministrantów. Nasi najmłodsi ministranci zajęli 2 miejsce, starsi miejsce 5, a ze szkoły średniej miejsce 1 i przechodzą do rozgrywek diecezjalnych. Gratulujemy.

14. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela i Tęcza.

15. W tym tygodniu zmarli: + Stanisława Kowacka, l.76 + Henryka Jaros, l.86

15. Życzymy błogosławionego tygodnia.