Ogłoszenia Duszpasterskie: 21.10.2108

1. W tym tygodniu Kościół wspomina:

- w poniedziałek - 22.10 - Wspomnienie św. Jana Pawła II;

2. Dziś przypada Niedziela Misyjna i rozpoczynamy w kościele Tydzień Misyjny.

3. Dziś na każdej mszy odbywa się liczenie wiernych.

4. W przyszłą niedzielę 28.10, nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy, przesuwamy zegarki z 3 na 2 godz. w nocy.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Dzieło Nowego Tysiąclecia, zebrane u nas fundusze to: 1319 zł, w Leśniowie 3090 zł, jak i naszych ministrantów zakupując Papieskie kremówki.

6. W przyszłą niedzielę nasza parafia przeżywać będzie uroczystość odpustową ku czci św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza. Łączymy ją z jubileuszem kapłańskim naszych rodaków: ks. Prałat Roman Szecówka, ks. Prałat Eugeniusz Sikorski , którzy obchodzą 40 rocznice święceń kapłańskich, oni będą przewodniczyć naszym uroczystościom odpustowym. Na Sumę, na godz. 12.00 zapraszamy serdecznie:  całą wspólnotę parafialną, LSO,  Asystę, Orkiestrę, OSP, Dziewczynki do sypania kwiatków, kolegów i koleżanki naszych jubilatów. Niech to będzie nasze głębokie wyznanie wiary.

7. Można zamawiać wypominki: Roczne, półroczne, oktawalne i jednorazowe. Kartki są wyłożone na stoliku pod chórem.

8. Bóg zapłać za tacę inwestycyjną i  złożone ofiary. W minionym tygodniu złożyli : Żywy Różaniec - Róża Żeńska - 1600 zł, Róża Męska - 300 zł., jedna osoba - 150 zł.

9. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wraz z płytą. Zachęcamy do nabycia kalendarzy na rok 2019.

10. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza parafian na czuwanie w kaplicy Najświętszego Sakramentu w dniu 25.10 (czwartek), w najbliższą niedzielę na mszy św. o 17.00 dokonamy poświęcenia nowo ufundowanego ornatu patriotycznego.

Spotkanie męskich róż różańcowych odbędzie się dnia 04.11 na salce parafialnej.

11. Serdeczne podziękowania dla naszych strażaków, którzy pracowali przy pielęgnacji drzew przy kościele.

12. Ktokolwiek chciałby wesprzeć rodzinę, zamieszkującą w Poraju, której dobytek uległ spaleniu na początku października, może to uczynić składając ofiary do puszek lub wysłać na konto, którego numer wywieszony jest w gablocie parafialnej.

13. Wszystkim drogim parafianom i szanownym gościom życzymy Błogosławionego tygodnia.