Wiadomości Duszpasterskie 20.05.2018

W tym tygodniu w Liturgii Kościoła:
- jutro: Święto NMP Matki Kościoła;
- w czwartek: Święto Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
- w sobotę: wspomnienie św. Filipa Nereusza, Prezbitera;

- Kończy się czas wielkanocnej Spowiedzi i Komunii św. W Polsce na mocy niepamiętnego zwyczaju, można jeszcze w tym tygodniu zadośćuczynić temu obowiązkowi przystępując do Spowiedzi i Komunii św.

- W dniu dzisiejszym można uzyskać odpust zupełny, wypełniając podstawowe warunki, jeżeli weźmiemy udział w uroczystym śpiewie lub recytacji Hymnu:
„O Stworzycielu Duchu przyjdź”.

- Dzisiaj przypada archidiecezjalna pielgrzymka rolników do Sanktuarium Maryjnego w Gidlach.

- Już za tydzień na Mszy o g. 11.30, uczniowie klas III przystąpią do I Komunii Świętej.  Jak co roku tych drogich wiernych, którzy najczęściej przychodzą na Sumę, prosimy o wybranie innej godziny Mszy św., ponieważ kościół praktycznie będzie zajęty przez dzieci komunijne, ich rodziców i krewnych. Dziękujemy.
Spowiedź przed Komunią św. dla tych dzieci i ich bliskich, będzie w piątek
w godzinach od 16.00 – 17.30.

Dzisiaj z racji 40-godzinnego Nabożeństwa, przez cały dzień między Mszami, będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i możliwość osobistej adoracji, a po ostatniej Mszy św. adoracja aż do godz. 20.00.

Za złożone ofiary na prace gospodarcze w naszej parafii, dziękujemy.

Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii, zaprasza w najbliższy czwartek na osobistą adorację w Kaplicy Najświętszego Sakramentu, a w następną niedzielę na Eucharystię o g. 17.00 w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam.

Nasza parafia przeżywać będzie w tym tygodniu także Dobę Eucharystyczną. Program adoracji, żeby Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie nie pozostał nawet na chwilę sam, jest następujący.  Ten porządek adoracji jest także wywieszony przy drzwiach wyjściowych, w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej.