Wiadomości Duszpasterskie: 03.12.2017

W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przypada:

- Jutro przypada wspomnienie św. Jana Damasceńskiego, Prezbitera i Doktora Kościoła oraz wspomnienie św. Barbary, Dziewicy i Męczennicy. Tradycyjnie zapraszamy wszystkich chętnych naszych parafian i gości, jutro do kościoła
pw. św. Barbary przy ul. Częstochowskiej 15, na Mszę św. o g. 18.00.

- W czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła. Jest to zarazem I czwartek m-ca, dzień szczególnej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

- W piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to Święto patronalne młodzieży żeńskiej. W tym dniu nie ma postu, możemy spożywać potrawy mięsne.

- Wszystkim składającym swoje osobiste ofiary na kościół, z serca dziękujemy.

- Jutro po ostatniej Mszy św. Wspólnota Przymierza Rodzin Mamre zaprasza na adorację w kaplicy Najświętszego Sakramentu, a następnego dnia we wtorek  o tej samej porze zaprasza Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa.

- Rozpoczęliśmy Okres Adwentu. Jeszcze raz zapraszamy do udziału w tradycyjnych Mszach - „Roratach”. Dzieciątka na miarę swoich możliwości niech przynoszą lampiony i wezmą udział w konkursie adwentowym.
Msza św. dla was będzie odprawiana od poniedziałku do piątku o g. 17.00.

– Teraz informacja dla wszystkich dzieciątek - w następną niedzielę po
Mszy św. o g. 10.00, swoją obecność zapowiedział św. Mikołaj, który chciałby zobaczyć się z tymi którzy przyjdą właśnie na godzinę 10.00.

- Tak jak od kilku już lat, będzie przeprowadzana zbiórka żywności i innych artykułów, w dwóch sklepach: Karolinie i Biedronce. W tym roku celem jest pomoc osobom starszym, schorowanym, samotnym. Wszystkim, którzy zechcą się włączyć w tę akcję – z góry: dziękujemy.  Zbiórka będzie w piątek i sobotę.

- Wszystkim solenizantom tego miesiąca składamy najlepsze życzenia wraz z darem modlitwy.

- W ub. m-cu odeszli do wieczności: Jadwiga Mizgała i Marian Płaczek.Jeszcze raz polecając ich Bożemu Miłosierdziu módlmy się wspólnie: „Wieczny…”