Wiadomości Duszpasterskie: 15.10.2017

W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przypada:

- w poniedziałek- wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.  Jest to także dzień rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową ;

- we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika;

- w środę – Święto św. Łukasza, Ewangelisty;

- w piątek – wspomnienie św. Jana Kantego, Prezbitera. Jest to zarazem patronalne święto nauki i III piątek m-ca, poświęcony Miłosierdziu Bożemu. Nabożeństwo różańcowe będzie połączone
z Koronką do Bożego Miłosierdzia;

- w sobotę – wspomnienie Bł Jakuba Strzemię, Biskupa;

- W następną niedzielę rozpoczyna się Światowy Dzień Misyjny.

- Za złożone osobiste ofiary na kościół z serca dziękujemy.

- Jeszcze  dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. w zakrystii jest  pełniony dyżur przez osobę, która przyjmuje podpisy pod obywatelskim projektem w obronie życia: „Zatrzymaj Aborcję”. Kto chciałby jeszcze złożyć podpis, prosimy o przejście do zakrystii.

- We wtorek Akcja Katolicka zaprasza nie tylko swoich członków ale wszystkich chętnych po ostatniej Mszy św. ok. 18.30, na adorację w Kaplicy Najświętszego Sakramentu.

- Zgodnie z rozporządzeniem Kurii Metropolitalnej w Cz-wie w najbliższych dniach, będą podane do wiadomości nazwiska członków nowego składu Parafialnej Rady Duszpasterskiej, wyłonione drogą wyborów na kolejną 5-letnią kadencję.

- Już dzisiaj informujemy, że za dwa tygodnie – w sobotę: 28.X. dokładnie w dzień Odpustu Parafialnego – Mszy św. o godz. 18.00, będzie przewodniczyć Ks. Biskup Antoni Długosz, w czasie której udzieli S. Bierzmowania naszej młodzieży. Już dzisiaj zapraszamy na to nabożeństwo, w którym będą uczestniczyć zaproszeni kapłani. Natomiast następnego dnia – w niedzielę: 29.X. na Sumie o g. 11.30, będziemy przeżywać uroczystości odpustowe w tej formie  zewnętrznej: z procesją wokół kościoła. Na Sumę w następną niedzielę sposób szczególny zapraszamy: Asystę, Orkiestrę, OSP, dziewczynki do sypania kwiatków i całą rodzinę parafialną. Za tydzień jeszcze raz przypomnimy te informacje.

- Bardzo serdecznie dziękujemy ofiarodawcy białej nowej kapy, w której już wczoraj odprawialiśmy nabożeństwo różańcowe oraz za złożoną ofiarę na kościół w kwocie 500 zł.  Bóg zapłać.

- Koło Przyjaciół Radia Maryja, zaprasza na adorację w Kaplicy Najświętszego Sakramentu
w ciągu dnia w najbliższy czwartek, w intencjach własnych ale i tych zaproponowanych na piśmie, a w następną niedzielę na Mszę św. o g. 17.00 w intencji  Ojczyzny, Radia Maryja
i TV Trwam.