Wiadomości Duszpasterskie - XVIII Niedziela Zwykła - 06.08.2017

W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przypada:
- we wtorek: wspomnienie św. Dominika, Prezbitera.

- w środę: Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża(Edyty Stein), Dziewicy.

- w czwartek: Święto św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika.
- w piątek:wspomnienie św. Klary, Dziewicy.

- W następna niedzielę : 13.VIII nabożeństwo Fatimskie.  Pierwsza część rozpocznie się o g. 16.30, następnie Msza św. o g. 17.00  i druga część z procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.

– Za złożone osobiste ofiary na kościół z serca dziękujemy.

- Wspólnota Przymierza Rodzin Mamre, zaprasza jutro po ostatniej Mszy św. na adorację do Kaplicy Najświętszego Sakramentu.

- Dzisiaj w budynku OSP przy ul. Ofiar Katynia możemy oddać krew oddać krew. Akcja będzie przeprowadzana w godzinach od 10.00 – 14.00. Szczegóły są podane na plakacie wywieszonym  w gablocie.

- W związku z tym, że w naszej parafii od 1 lipca jest tylko dwóch kapłanów, a zadań i posługi pozostaje tyle samo co przypadało na trzech, mogą pojawiać się sytuacje, że nie zawsze będziemy w stanie wypełnić od zaraz oczekiwania wiernych. Pierwsza sprawa:  z Sakr. Pokuty (ze spowiedzi św.)  prosimy korzystać  15-20 min. przed Mszą św. Chcąc w jakimś dniu wyspowiadać się , starajmy się przyjść właśnie te kilkadziesiąt minut wcześniej przed Mszą św., aby nie stwarzać sytuacji, że kapłan będzie musiał opóźniać rozpoczęcie Mszy św. (choć i takie sytuacje mogą się zdarzyć). Chodzi o to byśmy się wzajemnie starali zrozumieć i okazać cierpliwość-wyrozumiałość. Oczywiście będzie też okazja do spowiedzi św. w czasie Mszy św., kiedy tylko drugi kapłan będzie do dyspozycji.  Dziękujemy.

P r o s i m y    p r z e c z y t a ć:

Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób korzystających z naszego przykościelnego  placu na którym zostawiają swoje rowery. Są ustawione stojaki do których wstawiając  rower należałoby go w jakiś sobie właściwy sposób zapiąć – zabezpieczyć, przed możliwością zabrania – kradzieży.
Parafia nie ponosi odpowiedzialności za zaginięcie,  zostawiamy rowery na własną odpowiedzialność. Równocześnie bądźmy czujni, bo w ten sposób można łatwiej namierzyć i ewentualnie wykryć nieuczciwych, którzy próbują dokonywać kradzieży. A okazuje się, że takie zachowania przejawiają nie tylko dorośli, ale także młode osoby.

Jeszcze raz przypominamy o terminie naszej parafialnej pieszej pielgrzymki do Częstochowy:

- wyjście: 19. VIII  (sobota) po Mszy św. o g. 6.00

niedziela: 20. VIII :
   - g. 12.00 - Msza św. w Auli Ks. Kordeckiego
   - g. 15.00 – wyjście do św. Barbary (Koronka)
  - ok. 16.00 - Droga Krzyżowa na wałach.

- powrót: 21. VIII (poniedziałek) sprzed Szczytu J.G. po Mszy św. w której uczestniczymy o g. 7.00 w Kaplicy Matki Bożej.