Wiadomości Duszpasterskie - 18.06.2017

W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przypada:
- we wtorek: przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. To okazja do tego by przypomnieć o tych, którzy musieli opuścić swój kraj z obawy przed prześladowaniem.
- w środę: wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika;
- w czwartek: zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 po której wyruszy procesja ulicami: Piłsudskiego, Kościuszki, Myszkowską i Stary Rynek. Na zakończenie poświęcenie wianków z ziół
i kwiatów. Jeszcze raz zapraszamy Asystę, OSP, Orkiestrę, dziewczynki do sypania kwiatów oraz wszystkich drogich parafian i gości.
 Naszą prośbę kierujemy jeszcze raz do tych grup, które przygotowują ołtarze, aby uczyniły to także w najbliższy czwartek;
 – w piątek: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Piątek to także dzień zakończenia roku szkolnego. Porządek Mszy św. jest następujący: Msze św. parafialne będą o g. 7.00, 17.00 i 18.00.  Natomiast dla uczniów poszczególnych szkół :
dla młodzieży szkół średnich – o g. 8.00;

dla uczniów szk. podst. w Zawadzie – o g. 8.30 w Jaroszowie
dla młodzieży Gimnazjum – o g. 9.00;
dla uczniów szkół podstawowych – o g. 10.30.

Nie ma tego dnia Mszy św. Nowennowej za zmarłych.
W sobotę: Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
Msze św. jak w tygodniu.

- Decyzją Ks. Arcybiskupa Księża Wikariusze: Sebastian i Paweł zostają przeniesieni do innych parafii  i innych zadań w diecezji. Bardzo serdecznie dziękujemy im za wkład pracy, który pozostawiają w naszej parafii oraz życzymy aby na tych kolejnych odcinkach służby w Kościele Częstochowskim zdobywali nowe doświadczenia, które przydadzą się im kiedyś w samodzielnej i odpowiedzialnej pracy duszpasterskiej.
Wszystkich, którzy chcieliby im przekazać wyrazy podziękowania, zapraszamy na Mszę św. w sobotę o g. 18.00, a po niej na salę parafialną.

- Tego samego dnia w sobotę, będziemy wspierać modlitwą nowego
Ks. Biskupa Andrzeja Przybylskiego, który o g.11.00 w Archikatedrze Częstochowskiej, przyjmie sakrę biskupią.
- Koło Przyjaciół Radia Maryja w naszej parafii, zaprasza w najbliższy czwartek na całodzienną osobistą adorację w Kaplicy Najświętszego Sakramentu, a w następną niedzielę na Mszę św. o g. 17.00 w intencji Radia Maryja, TV Trwam i Ojczyzny.

– Za złożone osobiste ofiary na kościół z serca dziękujemy.