Wiadomości Duszpasterskie: 04.12.2016

W Liturgii Kościoła w tym tygodniu:

- we wtorek – wspomnienie św. Mikołaja Biskupa;

- w środę – wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła;

- w czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; Jest to zarazem święto patronalne młodzieży żeńskiej. Msze św. w czwartek będą odprawiane o g. 7.00, 8.00, 17.00 i 18.00.

Dzieci z klas III prosimy aby wszystkie przyszły na Mszę św. na g. 17.00 a po niej przeszły na salę gdzie otrzymają książeczki.

 

- W tym roku rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w IV Niedzielę Adwentu
i będą trwały od: 18 – 21. XII. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi będą: w niedzielę na każdej Mszy św., natomiast w tygodniu – w poniedziałek, wtorek i środę; o g. 8.00 i 17.00.
W środę będzie dzień spowiedzi. Szczegółowy program jest wywieszony na drzwiach wyjściowych, w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii.

 

- Znany już jest termin wyjazdu na warsztaty medialne dla młodzieży gimnazjum, szkół średnich i studentów do Torunia. Odbędą się w dniach: od 10 – 12.II.2017 r. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do któregoś z kapłanów.
Termin zapisów do 20.XII.  

 

- Tak jak od kilku już lat, przy współpracy z Caritas Polska, w najbliższy piątek i sobotę w sklepach: KAROLINA i BIEDRONKA będzie przeprowadzana zbiórka żywności, artykułów spożywczych, które następnie będą rozdzielone dla osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji, do których uda się nam dotrzeć. Jak co roku przy zbiórce dyżury będzie pełnić młodzież naszego gimnazjum. Wszystkim darczyńcom w imieniu obdarowanych – z góry dziękujemy.


-Wszystkim składającym swoje osobiste ofiary na potrzeby Kościoła, bardzo serdecznie dziękujemy.

 

- Dzisiaj w Polsce przypada dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Po Mszach św. prowadzona jest zbiórka do puszek na potrzeby tych kościołów.

 

- Wspólnota Przymierza Rodzin Mamre zaprasza na adorację w Kaplicy Najświętszego Sakramentu, jutro po ostatniej Mszy św. czyli ok. 18.30, a we wtorek o tej samej porze, zaprasza Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa.

 

- Wszystkim solenizantom tego m-ca składamy najlepsze życzenia wraz z darem modlitwy.

 

- W ubiegłym m-cu odeszli do wieczności: Szczepan Mikołajczyk, Stanisława Boruń, Marianna Jon, Krzysztof Kozioł, Marcin Paul, Zofia Bednarska, Albert Ochocki, Romana Ochocka, Andrzej Sładowski.  Jeszcze raz polecając ich Bożemu Miłosierdziu módlmy się wspólnie: „Wieczny odpoczynek…”

Dodatkowe informacje