Wiadomości Duszpasterskie - 13.11.2016

W Liturgii Kościoła w tym tygodniu:

- dzisiaj: Dzień modlitw za Kościół Prześladowany

- w czwartek: wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, Zakonnicy
- w piątek: wspomnienie Bł Karoliny Kózkówny, Dziewicy i Męczennicy, patronki KSM i młodzieży polskiej

- w sobotę: wspomnienie Bł Salomei, Zakonnicy

- w miniony piątek rozpoczęła się nowenna przed Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, przygotowująca nas do ponownego przyjęcia Chrystusa jako jedynego Króla
 i Pana. To krótkie nabożeństwo będzie wplatane pod koniec Mszy św. o g. 17.00.Tak będzie do piątku włącznie. Natomiast w sobotę zapraszamy całą wspólnotę, dzieci i młodzież, na Mszę św. o g. 18.00 po której będzie ostanie takie nabożeństwo, bardziej rozbudowane, mianowicie: z wystawionym Najświętszym Sakramentem, adoracją, modlitwami, okazją do spowiedzi św. A w następną niedzielę na każdej Mszy św. będziemy przeżywać powyższy akt przyjęcia Chrystusa do swojego życia.

- Wszystkim składającym swoje osobiste ofiary na potrzeby Kościoła, bardzo serdecznie dziękujemy.

- Jeszcze raz przypomnienie dla wszystkich przygotowujących się do S. Bierzmowania, w najbliższą sobotę nie ma tradycyjnego spotkania przed południem, natomiast przychodzimy wszyscy z indeksami na ostatnie nabożeństwo w ramach nowenny przed ur. Chrystusa Króla, właśnie w sobotę o g. 18.25.

- Teraz informacja dla klas III, przygotowujących się do I Komunii św. Pierwsza przymiarka strojów będzie w najbliższą środę, w dwóch grupach: chłopcy od g. 16.00 – 17.30, a dziewczynki od  g. 17.30 – 18.30. Spotkanie będzie w sali parafialnej na plebanii.

- Pan organista w tym tygodniu rozpocznie roznoszenie poświęconych opłatków. W środę od g. 10.00 będzie w Jaroszowie i tego dnia zakończy mniej więcej w połowie Zawady. Następnego dnia w czwartek: cd. Zawady i Czatachowa. Od piątku przejdzie na teren Żarek. Już z góry dziękujemy za przyjęcie tych opłatków i złożone ofiary, które będą przeznaczone na przyszłoroczną odbudowę kolejnego odcinka muru na cmentarzu grzebalnym.

- W ubiegłym m-cu odeszli do wieczności: Marek Kaczor, Józef Wyporski, Zofia Skorupa, Dorota Drabek, Stefan Jastrząb, Barbara Grun i Michał Kubacki. Jeszcze raz polecając ich Bożemu Miłosierdziu, módlmy się: „Wieczny odpoczynek…”