Wiadomości Duszpasterskie - 06.11.2016

W Liturgii Kościoła w tym tygodniu:

- w środę: Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą Rzymu , „matką i głową wszystkich kościołów świata”. W tym dniu szczególnie polecajmy w modlitwie Papieża Franciszka.

- w piątek – 11.XI: wspomnienie św. Marcina z Tours, Biskupa. Jest to także Święto Niepodległości Polski. W piątek będą odprawiane trzy Msze św.: o g. 8.00,  o 10.00
 i o 17.00.  O g. 10.00 Msza św. intencji Ojczyzny i po niej przejście pod Krzyż Katyński przy cmentarzu.

- w piątek rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, przygotowująca nas do ponownego przyjęcia Chrystusa jako jedynego Pana i Króla.

W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii Ks. Tadeusza Lubelskiego, który cały dzień głosi kazania o tematyce maryjnej.

- Jutro po ostatniej Mszy św. czyli ok. 18.30 w Kaplicy Najświętszego Sakramentu będzie adoracja prowadzona przez Wspólnotę Przymierza Rodzin Mamre.

- Wszystkim składającym swoje osobiste ofiary na potrzeby Kościoła, bardzo serdecznie dziękujemy.

- Jeszcze raz przypominamy, że Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje jednodniowy wyjazd autokarem do Łagiewnik na zakończenie Roku Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo intronizacyjne Chrystusa Króla Wszechświata. Wyjazd 19.XI. o g. 8.30. Koszt – tylko za przejazd. Zapisać można się w zakrystii, u Ojców Paulinów lub w sklepie u p. Henryka Szpaka.

- Wszyscy przygotowujący się do S. Bierzmowania, w związku z odejściem ks. Tomasza nie mieli spotkania w minioną sobotę, ale wszystkie grupy przychodzą na swoje spotkanie w najbliższą sobotę o ustalonych godzinach jak to miało miejsce dotychczas.