Wiadomości Duszpasterskie - 30.10.2016

W Liturgii Kościoła w tym tygodniu:

- Jutro ostatnie nabożeństwo różańcowe o g. 17.30. Dzieci które uczęszczały na swoje nabożeństwa w m-cu X. o g. 16.15, zapraszamy w następną niedzielę po Mszy św. o g. 10.00 – do sali parafialne na podsumowanie konkursu różańcowego.

- We wtorek – 1.XI. – Uroczystość Wszystkich Świętych. Przypominamy porządek Mszy św.: w kościele parafialnym o g. 8.00  i  17.00,  na cmentarzu o g. 11.00  i  w Jaroszowie o g. 8.45.

- W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

- W piątek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, Biskupa.

W tym tygodniu przypada:
- I czwartek m-ca, dzień szczególnej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne

- I piątek m-ca, od g. 16.00 okazja do comiesięcznej spowiedzi św., a przed południem odwiedziny u chorych

- I sobota m-ca, o g. 21.00 zapraszamy na Apel Maryjny.

W następna niedzielę Ks. Tadeusz Lubelski będzie głosił cały dzień kazania o tematyce maryjnej, stwarzając możliwości założenia nowej wspólnoty czcicieli Matki Bożej.

- W tym miesiącu, ze względu na przypadającą w tych dniach Uroczystość Wszystkich Świętych, nie będzie adoracji prowadzonych przez Wspólnoty Przymierza Rodzin Mamre i Miłość i Miłosierdzie Jezusa.

- Wszystkim składającym swoje osobiste ofiary na trwające prace przy Kościele, bardzo serdecznie dziękujemy.

- Nabożeństwa z wypominkami oktawalnymi będą w dniach od: 2 – 9.XI. o g. 16.15, a po nich Msza św. za tych zmarłych.

- Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje jednodniowy wyjazd autokarem do Łagiewnik na zakończenie Roku Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo intronizacyjne Chrystusa Króla Wszechświata. Wyjazd 19.XI. o g. 8.30. Koszt – tylko za przejazd. Zapisać można się w zakrystii, u Ojców Paulinów lub w sklepie u p. Henryka Szpaka.

- Decyzją Ks. Arcybiskupa, Ks. Tomasz zostaje przeniesiony do parafii w Kłobucku. Dziękujemy mu za pracę w naszej parafii i życzymy Bożej opieki w jego dalszej posłudze kapłańskiej.