Wiadomości Duszpasterskie - 16.10.2016

- W Liturgii Kościoła w tym tygodniu:

Dzisiaj rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w 1978 r. Z godnie
z ubiegło tygodniową zapowiedzią ,przed Mszą św. o g. 10.00 – był prezentowany specjalny program przygotowany przez młodzież naszego Gimnazjum. W ub. niedzielę po Mszach św. podczas zbiórki do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, przy naszym kościele zebrano: 2200 zł., a przy Sanktuarium w Leśniowie: 2430 zł. Łącznie: 4630 zł. W imieniu młodzieży która otrzyma tę pomoc jeszcze raz mówimy „Bóg zapłać”.

w poniedziałek – wspomnienie: św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika;

we wtorek – Święto św. Łukasza, Ewangelisty

w czwartek – wspomnienie: św. Jana Kantego, Prezbitera;

w piątek – wspomnienie: Bł Jakuba Strzemię, Biskupa;
w sobotę - wspomnienie  św. Jana Pawła II, Papieża;

- w czwartek przypada patronalne święto ludzi nauki. Wszystkim wykładowcom wyższych uczelni składamy życzenia wraz z darem modlitwy.

- w najbliższy czwartek: Koło Przyjaciół Radia Maryja jak co miesiąc, zaprasza na osobistą  adorację w Kaplicy Najświętszego Sakramentu, a w następną niedzielę o g. 17.00, na Mszę św. w intencji Radia Maryja, TV Trwam i Ojczyzny.

- W najbliższą sobotę tzn. 22.X.- tradycyjne sprzątanie cmentarza grzebalnego przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Tak jak każdego roku prosimy naszą młodzież
z Gimnazjum i Szkoły Średniej (chodzi o I klasy) a która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania, aby z odpowiednimi narzędziami: grabie, łopaty, siekiery, jakieś ręczne piłki, którymi będzie można przyciąć nieduże gałęzie; ubrani w odpowiednią odzież do prac porządkowych, mając ochronne rękawiczki – zamiast spotkania w salce parafialnej – zgłosiła się punktualnie o g. 10.00 przy bramie wejściowej na cmentarzu.

- Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, organizuje warsztaty medialne dla młodzieży od 14 roku życia. Warsztaty trwają 3 dni i odbywają się  w okresie ferii zimowych. Pełny koszt uczestnictwa wynosi 150 zł. (tj. nocleg + wyżywienie) oraz koszt przejazdu. Wspólnie z Kołem Przyjaciół Radia Maryja i Akcją Katolicką chcielibyśmy umożliwić zainteresowanym wyjazd na takie warsztaty do Torunia, aby i nasza młodzież mogła zapoznać się ze sztuką filmowania, dziennikarstwem itp. co być może kiedyś w ich życiu może okazać się bardzo przydatne.

Zapisów można dokonać w zakrystii lub u katechetów w szkole, w terminie do końca listopada.

- Wszystkim składającym swoje osobiste ofiary na trwające prace przy Kościele, bardzo serdecznie dziękujemy.

- W piątek: 28.X – przypada Dzień Odpustu Parafialnego. Na Mszach św. o g. 8.00 i 17.00 będzie okolicznościowe kazanie, ale Suma Odpustowa z procesją, będzie dwa dni później: 30.X. w niedzielę na Mszy św. o g. 12.00, na którą już dzisiaj zapraszamy.