Wiadomości Duszpasterskie - 09.10.2016

- W Liturgii Kościoła w tym tygodniu:

w czwartek – wspomnienie: Bł Honorata Koźmińskiego, Prezbitera;
w sobotę - wspomnienie  św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła.

- W dniu dzisiejszym w całej Polsce przeżywamy XVI Dzień Papieski. Dziękujemy Opatrzności Bożej za św. Jana Pawła II, który stał się podwaliną przeżywanych spotkań młodych całego świata i pięknym zwyczajem wspierania młodych, obdarzonych przez Boga różnymi uzdolnieniami, których możemy wspierać materialnie w podejmowanych studiach by później mogli służyć Narodowi i Kościołowi. Po Mszach św. są zbierane na cel ofiary do specjalnych puszek, przez młodzież naszego Gimnazjum, które nosi imię tego wielkiego Patrona. Natomiast za tydzień: 16.X. przypada rocznica wyboru Karola Wojtyły Stolice Piotrową. Wszystkich chętnych, a szczególnie którzy przychodzą na Mszę św. o g. 10.00, aby przyszli 10 min. wcześniej, na przygotowany - na tę okazję oraz z racji dzisiejszego Dnia Papieskiego - specjalny program artystyczny.

- Jeszcze raz przypominamy o spotkaniu Akcji Katolickiej w najbliższą środę o g. 19.00.

- Dzisiaj po Mszy św. o g. 17.00 zapraszamy na spotkanie  w sali parafialnej, uczęszczających na Mszę św. o trzeźwość w naszych rodzinach i uwolnienie z nałogów.

- Wszystkim składającym swoje osobiste ofiary na trwające prace przy Kościele, bardzo serdecznie dziękujemy.

- 14.IX – przypada Dzień Edukacji. Wszystkich naszych kochanych pedagogów, wychowawców oraz pracowników w naszych żareckich uczelniach, zapraszamy bardzo serdecznie na Mszę św., które będzie odprawiona w następną niedzielę na Sumie o g. 11.30.

- W ub. miesiącu odeszli do wieczności: Joanna Stroceń, Władysława Męcik, Zofia Mianowska, Adam Wyporski i Kazimiera Nowak. Jeszcze raz polecając ich Bożemu Miłosierdziu módlmy się wspólnie: „Wieczny odpoczynek …”