Wiadomości Duszpasterskie - 02.10.2016

- W Liturgii Kościoła w tym tygodniu:

we wtorek - wspomnienie: św. Franciszka z Asyżu;

w środę – wspomnienie: św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy;

w piątek – wspomnienie: NMP Różańcowej;

- Od wczoraj rozpoczęły się nabożeństwa różańcowe. Dla dorosłych i młodzieży są odprawiane: w tygodniu o g. 17.30, a w niedzielę o g. 16.30. Dla dzieci nabożeństwa różańcowe w ramach dorocznego konkursu rozpoczną się od jutra i będą trwały przez cały październik każdego tygodnia w dniach: od poniedziałku do piątku o g. 16.15. Serdecznie zapraszamy. Wszyscy uczniowie klas III, przygotowujący się do I Komunii św. wraz ze swoimi rodzicami, zapraszamy w najbliższy piątek na Mszę św. o g. 17.00, a po niej na spotkanie w sali parafialnej gdzie będzie rozdanie poświęconych różańców i omówione ważne sprawy z rodzicami dotyczące przygotowania ich dzieci do I Komunii św.

- Wszystkim składającym swoje osobiste ofiary na kościół z całego serca dziękujemy.

- Jak już wiemy z odczytanego listu, za tydzień po raz kolejny w całej Polsce będzie obchodzony Dzień Papieski. Przy tej okazji po Mszach św. są zbierane ofiary na to piękne dzieło niesienia pomocy ubogiej ale uzdolnionej młodzieży.

- Przy wyjściu do nabycia kolejny nr. Tygodnika „Niedziela” oraz kalendarz na 2017 r. Obie pozycje po 5 zł.

- Spotkanie AK będzie 12.X. o g. 19.00. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich członków.

- Już od dzisiaj możemy podawać imiona naszych bliskich zmarłych na tzw. wypominki. Gotowe druki do wypełnienia są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Można to uczynić także na zwykłej kartce. Przypominamy naszą serdeczną prośbę, aby imiona zmarłych pisać w I przypadku; np.: nie za - Władysława, za Władysławę za Stanisława, czy za Stanisławę Kowalską ale : Władysław, Władysława, Stanisław, Stanisława Kowalscy. Uchroni to od niezamierzonego przekręcania imion. Składane przy tej okazji ofiary, od lat nie ulegają zmianie.

- Ks. Proboszcz Bogumił Kowalski z Parafii Gorzków-Trzebniów, z racji Dnia Papieskiego
w następna niedzielę, zaprasza do obejrzenia pamiątek związanych ze św. Janem Pawłem II oraz św. Faustyną Kowalską. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie.

- OO Paulini zapraszają na pielgrzymkę do Sanktuariów Małopolski w dniu 13.X. br. oraz do Ziemi Świętej w dniach od 5-12.III. 2017 r.. Szczegóły są wywieszone także w gablocie.

- Wszystkim solenizantom tego m-ca, składamy najlepsze życzenia wraz z darem modlitwy.