Wiadomości Duszpasterskie - 25.09.2016

1.W Liturgii Kościoła w tym tygodniu:

*) we wtorek - wspomnienie: św. Wincentego A Paulo, Prezbitera;

*) w środę – wspomnienie: św. Wacława, Męczennika;
    jest to także rocznica śmierci Papieża Jana Pawła I – zmarł (1978 r.);

*) w czwartek – Święto: świętych Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała;

*) w piątek – wspomnienie: św. Hieronima, Prezbitera i Doktora Kościoła;

*) w sobotę – wspomnienie: św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła;

2. W środę Dzień Świętego Patrona naszego Arcybiskupa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego, którego poleca się modlitwom kapłanów i wiernych.

3. W sobotę zapraszamy na Apel Maryjny na godz. 21.00.

4. Od soboty również rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. W tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.30. Dla dzieci nabożeństwa różańcowe w ramach dorocznego konkursu rozpoczną się w następnym tygodniu i będą od poniedziałku do piątku o godz. 16.15. Za odmówienie jednej części różańca (tj. 5 tajemnic) w kościele lub w kaplicy publicznej a także w rodzinie, we wspólnocie zakonnej czy w pobożnym stowarzyszeniu, wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Należy przy tym spełnić następujące warunki:

1. Piąty dziesiątek odmówić w sposób ciągły;

2. Z modlitwą ustną połączyć pobożne rozważanie tajemnic;

3. Przy odmawianiu publicznym tajemnice zapowiadać zgodnie z zatwierdzoną praktyką miejscową;

5. Wszystkich chłopców, którzy pragną wstąpić w szeregi grupy ministranckiej zapraszamy w sobotę na godz. 9.00 na plebanię. Prosimy rodziców, by umożliwili swoim pociechą uczestniczenie w proponowanej przez nas formacji.

6. Spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania klasy II i III Gimnazjum odbędzie się w sobotę. I tak: klasy II - o godz. 10.00, klasy III - o godz. 11.00. Spotkania odbywać się będą na sali parafialnej;

7. Wszystkim składającym swoje osobiste ofiary na kościół z całego serca dziękujemy.