Wiadomości Duszpasterskie - 18.09.2016

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

*) we wtorek – wspomnienie świętych męczenników wschodu;
*) w środę – Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
*) w piątek – wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, Prezbitera;

2. Dzisiaj dzień imienin seniora Arcybiskupa Stanisława Nowaka. Pamiętajmy o nim
w naszych modlitwach.

3. Jak każdego roku, 18 września – to dzień patronalny młodzieży i dzieci. Niech św. Stanisław będzie dla nich wzorem do naśladowania i wyprasza im szczególną Bożą opiekę.

4. Również dzisiaj jest obchodzony dzień Środków Społecznego Przekazu, przypominający byśmy stawali się strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości.

5. Jutro (19 września) w Sanktuarium MB Różańcowej w Myszkowie - Mrzygłodzie odbędzie się regionalny Dzień Chorych. Początek o godz. 10.30.  Zapraszamy.

6. W następną niedzielę (tj. 25 września) w godzinach od 10 do 14 w budynku OSP Żarki, będzie możliwość oddania krwi.

7. Wszystkim składającym swoje osobiste ofiary na kościół z całego serca dziękujemy.