Wiadomości Duszpasterskie 04.09.2016

- W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

w czwartek: 8.IX – Święto Narodzenia NMP. Msze św. jak w tygodniu, a pod koniec każdej Mszy św. poświęcenie ziarna do siewu.

w piątek: przypada X rocznica święceń biskupich Ks. Arcybiskupa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego. Pamiętajmy w tym dniu o nim w naszych modlitwach.

- W poniedziałek po ostatniej Mszy św. na adorację w Kaplicy Najśw. Sakramentu zaprasza: Wspólnota Przymierza Rodzin Mamre , a następnego dnia we wtorek, także o g. 18.30 zaprasza: Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa.

- W następną niedzielę taca na WSD w Częstochowie, a po Mszach św. zbiórka do puszek na Archidiecezjalne Uczelnie Katolickie.

- W ubiegłym tygodniu nasza parafia otrzymała piękny dar w postaci monstrancji, która będzie wykorzystywana przy okazjach większych wydarzeń kościelnych. Ofiarodawcami są: Ks. Prałat, Prepozyt Kapituły Archikatedralnej, Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Częstochowie – Ks. Stanisław Iłczyk, którego więzy z naszą parafią są bardzo silne oraz jego siostra, nasza parafianka z ul. Częstochowskiej, pani Helena Maślankiewicz – równocześnie mama kapłana: Ks. Marka. Składamy im bardzo serdeczne podziękowania. Bóg zapłać.

- Wszystkim składającym swoje osobiste ofiary na kościół – dziękujemy. W minionym tygodniu uczynili to: 100 zł. – 1 os; po 200 zł. – 2 os; chorzy przy okazji posługi w I piątek m-ca, łącznie:   Jeszcze raz Bóg zapłać.

- Wszystkim solenizantom tego miesiąca składamy najlepsze życzenia wraz z darem modlitwy.

- W ubiegłym miesiącu odeszli do wieczności: Bartłomiej Kluszczyński, Krystyna Sularz, Józef Lech, Ryszard Nowakowski, Kazimierz Karoń, Zygmunt Kwiatkowski.  Jeszcze raz polecając ich Bożemu Miłosierdziu módlmy się wspólnie: „Wieczny odpoczynek…”