Wiadomości Duszpasterskie: 03.07.2016

- W Liturgii Kościoła w tym tygodniu:
w środę – wspomnienie Bł Marii Teresy Ledóchowskiej, Dziewicy, Patronki Dzieł Misyjnych w Polsce. Jest to zarazem dzień patronalny Apostolstwa Chorych. Módlmy się w tym dniu szczególnie za wszystkich cierpiących, doświadczonych przez choroby i rozmaite boleści.
W piątek – wspomnienie św. Jana z Dukli, Prezbitera.

 

- Wszystkim składającym swoje osobiste ofiary na Kościół, bardzo serdecznie dziękujemy.

Bóg zapłać.

W następną niedzielę – taca na utrzymanie WSD w Częstochowie.

- W tym tygodniu przypada: I czwartek m-ca, dzień modlitw o powołania kapłańskie
 i zakonne.

 

- W następną niedzielę będzie odprawiona Msza św. w kapliczce św. Jana Nepomucena przy ulicy Mostowej. Tradycyjnie o g. 11.00. Zapraszamy wszystkich Janów i Janiny oraz tych, którzy zechcą z tej Mszy św. odprawianej na zewnątrz – skorzystać.

 

- Za trzy tygodnie w Polsce będziemy gościć pielgrzymów z zagranicy, przybywających na spotkanie z Ojcem św. Franciszkiem. Przypominamy, że w naszej parafii podejmujemy pielgrzymów ze Stanów Zjednoczonych w liczbie : 47 os., którzy przyjadą do nas dopiero
w piątek 22.VII w godz. popołudniowych i wieczornych. Wszystkim tym rodzinom, które będą podejmować ich w swoich domach, więcej szczegółów podamy w późniejszym czasie. Natomiast cała parafię już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu z pielgrzymami z zagranicy, także w piątek – 22. VII od godz. 15.00 na terenie Sanktuarium w Leśniowie. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie.

 

- W najbliższy czwartek od g. ok. 19.00 - wchodzi do naszej parafii pielgrzymka góralska w dwóch grupach: Orawa i Nowy Targ. Tych do których kwatermistrzowie wcześniej dotarli prosząc o nocleg, zapraszamy o podejście do kościoła by zabrać do domu pielgrzymów; chyba że sami znają drogę.

 

- Wszystkim solenizantom tego miesiąca składamy najlepsze życzenia wraz z darem modlitwy.

 

- W ubiegłym miesiącu odeszli do wieczności: Janina Dudek, Andrzej Frukacz, Genowefa Bańska, Alina Widera, Regina Kurpios. Jeszcze raz polecając ich Bożemu Miłosierdziu, módlmy się: „Wieczny odpoczynek…”

Dodatkowe informacje