Wiadomości Duszpasterskie

Wiadomości Duszp. – IX Niedziela Zwykła – 29.05.2016

- W Liturgii Kościoła – we: wtorek – Święto Nawiedzenia NMP; w środę – wspomnienie św. Justyna, Męczennika; w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; a w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP;

- W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. o g. 18.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Tak jak na procesję w miniony czwartek, zapraszamy wszystkie grupy parafialne, dziewczynki do sypania kwiatów i całą wspólnotę parafialną. Na zakończenie procesji, poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.

- W środę rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Również w środę przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka, ale nasza parafia uszanuje nasze ptaszynki następnego dnia – w czwartek, po zakończeniu procesji. Zapraszamy wszystkie dzieciątka.

- W tym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek i I sobota m-ca. W piątek odwiedziny u chorych, a po południu okazja do comiesięcznej spowiedzi i Komunii św. W sobotę o godz. 21.00 Apel Maryjny.

- Wszystkim składającym swoje osobiste ofiary na Kościół, bardzo serdecznie dziękujemy.

- Najbliższy piątek jest Światowym Dniem o Uświęcenie Kapłanów. Tego dnia za odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa, można zyskać odpust zupełny. W piątek z racji uroczystości, nie ma postu – możemy spożywać potrawy mięsne.