Wiadomości Duszpasterskie

Wiadomości Duszp. – VI  Niedziela Wielkanocy  –  01. 05. 2016

- Dzisiaj rozpoczyna się cykl nabożeństw majowych. Przypominamy, że w naszym kościele w tygodniu nabożeństwa będą po pierwszej Mszy wieczornej czyli ok. 17.30, a w niedzielę o g. 16.30. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy zadbali o figury, krzyże i kapliczki przy których także gromadzimy się na modlitwy ku czci Matki Bożej.

- Dzisiaj rozpoczynają się Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące, dawniej nazywane:  Dni Krzyżowe.

- We wtorek – 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki

Polski i naszej Archidiecezji. Msze św. we wtorek będą według porządku niedzielnego, nie będzie tylko Mszy św. o g. 15.30. Tradycyjnie Msza św. o g. 10.00 –  w intencji Ojczyzny.

- W środę liturgiczne wspomnienie św. Floriana, Męczennika – patrona m.in. strażaków. Msza św. w int. OSP naszej parafii będzie o g. 18.00. Zapraszamy zainteresowanych, ich rodziny i naszą wspólnotę parafialną.

- W tym tygodniu przypadają: I czwartek – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne;  I piątek – do południa odwiedziny u chorych, a popołudniu okazja do spowiedzi św., oraz I sobota m-ca: o 21.00 zapraszamy na apel Maryjny.

- Za tydzień będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Natomiast Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, jest liturgicznie przeniesiona z 8 na 9.V. Jednak tradycyjnie odprawiana Msza św. na Laskowcu przy ruinach kościoła   będzie w sam dzień – 8. V. o g. 18.00.  Program tego wydarzenia rozpocznie  się już o g. 17.20  koncertem zespołu „Iskra”, następnie nabożeństwo majowe  prowadzone przez Braci Paulinów i o 18.00 Msza św. Zapraszamy w imieniu organizatorów wszystkich solenizantów tego dnia, ale także wszystkich  drogich parafian i gości. Jak w poprzednich latach Urząd Miasta organizuje przewóz w obie strony, rozpoczynając o g. 17.00 spod kościoła i z parkingu  przy Sanktuarium Leśniowskim.

- Wszystkim składającym ofiary na rzecz parafii, jak zawsze z całego serca dziękujemy.

- Solenizantom m-ca maja, składamy najlepsze życzenia wraz z darem modlitwy.

- Jeszcze istnieje możliwość zapisów na wyjazd  na ŚDM do  Krakowa.

- Tak jak informowaliśmy na kilku Mszach św. w ub. niedzielę, nasza parafia  wpisując się w ogólnopolski ruch na rzecz obrony życia i rodziny, organizuje –  tak jak w całej Polsce – za dwa tygodnie: w niedzielę 15.V. – marsz ulicami  naszego miasta. Całość rozpocznie się Mszą św. o g. 17.00, po niej w kościele  będzie przygotowany program artystyczny łączący: 1050 – rocznicę Chrztu  Polski oraz godność życia i rodziny. Zewnętrznym znakiem przeżywania tego  wydarzenia jest biały kolor. Zapraszając do udziału całą parafię, wszystkie grupy wiekowe i stanowe, prosimy na ile to możliwe o jakieś akcenty bieli:  to może być wyrażone w kolorze ubrania lub jakiś inny sposób. Najważniejsze abyśmy po prostu byli obecni. Wszystkie młode rodziny, jeżeli tylko pogoda  pozwoli, prosimy aby przybyły ze swoimi pociechami z wózkami, osoby niepełnosprawne na swoich wózkach lub innych pojazdach jeżeli takie posiadają. Takie osoby będą proszone aby zajęły miejsce już w samym orszaku na początku. Około 500 osób spośród uczestników otrzyma baloniki i białe wstążki. Przejdziemy ulicami: Piłsudskiego, Kościuszki, Myszkowską i wrócimy na Plac Jana Pawła II (Stary Rynek). Tutaj otoczymy figurę Matki Bożej, będzie odmówiona Litania Loretańska, krótka modlitwa i zakończenie  Apelem Maryjnym. Więcej szczegółów będzie podane jeszcze w następną niedzielę i w sam dzień 15.V. Jeszcze raz zapraszamy do udziału w tym radosnym świętowaniu, a na spokojne przeżywanie dzisiejszej niedzieli, życzymy „Szczęść Boże”.

- Wychodząc z kościoła zabierzmy ze sobą zaproszenia, które będą rozdawane, możemy wziąć ich kilka, żeby przekazać innym, może w pracy,także osobom spoza naszej parafii. Przy wyjściu można nabyć nowy numer Tygodnika „Niedziela”, a w zakrystii czasopismo dla dzieci „Tęcza”.

- Również w zakrystii można zaopatrzyć się w druki dla tych dzieci, które Chcielibyśmy posłać na kolonie wakacyjne w Olsztynie i Poniku, przez Caritas.