Wiadomości Duszpasterskie

Wiadomości Duszp. – IV  Niedziela Wielkanocy  –  17. 04. 2016

- Dzisiejsza Niedziela nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczynają się tzw. Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele.

- W sobotę przypada Uroczystość  św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika Głównego Patrona Polski. Msze św. w tym dniu będą odprawiane jak w tygodniu, tzn. o 7.00,  7.30, 17.00 i 18.00. Wszystkie Msze św. z wyjątkiem ostatniej będą odprawiane w kaplicy św. Wojciecha. Jest to zarazem święto patronalne Akcji Katolickiej w całej Polsce. Dlatego zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 cała naszą parafialną AK i młodzieżowy Wolontariat.

- Wszystkim składającym ofiary na rzecz parafii, jak zawsze z całego serca dziękujemy.

- Za tydzień w niedzielę 24.04. br. zapraszamy wolontariuszy ŚDM z naszej parafii, na spotkanie w sali parafialnej o g. 11.00. Informujemy, że nadal można zapisać się ma wyjazd na wspomniane ŚDM. Tradycyjnie już, organizujemy wyjazd dla młodzieży na spotkanie w Lednicy. Jest to traktowane jako jeden z etapów przygotowania do ŚDM. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu – 80 zł.

- Stolica Apostolska przekazuje prośbę Ojca św. Franciszka, aby wszystkie Kościoły na świecie w następną niedziele przeprowadziły zbiórkę do puszek, na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Odpowiadając na ten apel, za tydzień po  każdej Mszy św. każdy kto zechce włączyć się w tę prośbę, będzie mógł to  uczynić po zakończeniu każdej Eucharystii.

- Rodzina Radia Maryja przy naszej parafii, zaprasza w najbliższy czwartek do adoracji w ciągu całego dnia i modlitwy w proponowanych intencjach, wyłożonych w Kaplicy Adoracji i na Mszę św. w następną niedzielę o g. 17.00  w intencji Radia Maryja, TV Trwam i Ojczyzny.