Wiadomości Duszpasterskie 03.04.2016r.

Wiadomości Duszp. – II Niedziela Wielkanocy  –  03. 04. 2016

Miłosierdzia Bożego

- Dzisiejszy dzień w skali roku jest w swoim charakterze bardzo wyjątkowy.  O g. 15.00 w świątyniach jest szczególne nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone z procesją na które bardzo serdecznie zapraszamy. Jest to szczególna godzina nieskończonego Miłosierdzia Boga wobec świata. Zapraszamy.

- Jutro Kościół liturgicznie przeżywa Dzień Świętości Życia – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. jutro o g. 7.00;  8.00;  17.00  i  18.00. Na każdej z nich po Komunii św. będzie można dokonać duchowej adopcji dziecka poczętego. Taca w tym dniu jest przeznaczona na  „Fundusz Obrony Życia”.

- W czwartek wspomnienie św. Jana Chrzciciela de La Salle, Prezbitera. Jest to zarazem dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

- Tak jak to zapowiadaliśmy, dzisiaj gościmy już po raz któryś w naszej parafii  katechistów, którzy przypomną o celowości katechez dla dorosłych i młodzieżyoraz w imieniu nas wszystkich zaproszą do udziału w nich.

- Wszystkim składającym ofiary na rzecz parafii, jak zawsze z całego serca dziękujemy. Dzisiejsza taca jest na „Fundusz Caritas”. A dzisiejszy dzień – to również święto patronalne  „Caritas”.

- Dzisiaj rozpoczynamy także tydzień Miłosierdzia chrześcijańskiego. To zaproszenie Zmartwychwstałego Chrystusa do miłosierdzia: do przebaczenia, miłości i braterskiej solidarności wobec tych wszystkich, z którymi żyjemy na co dzień.

- W najbliższą sobotę – spotkanie kandydatów do S. Bierzmowania.

- W następną niedzielę w naszym kościele we wszystkich Mszach świętych będą uczestniczyć Siostry zakonne z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi, przybliżając swoją misję i piękne podejmowane dzieła prosząc w miarę naszych możliwości o wsparcie tych dzieł.