Wiadomości Duszpasterskie

Wiadomości Duszp. – III Niedziela W Postu – 28. II. 2016

1. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu: I czwartek, I piątek i I sobota m-ca. W czwartek szczególnie modlimy się o nowe i liczne powołania kapłańskie i zakonne; w piątek okazja do spowiedzi szczególnie dla praktykujących
    I piątki m-ca, a w sobotę zapraszamy na Apel Maryjny o g. 21.00.  W piątek nie będzie odwiedzin u chorych, natomiast za dwa tygodnie 16.III. w ramach rekolekcji wielkopostnych, odwiedzimy ich z posługą duszpasterską wraz ojcem rekolekcjonistą. Informacja ta jest umieszczona także na programie rekolekcji.
  2. Za składane osobiste ofiary na potrzeby naszego kościoła, z serca dziękujemy.
  3. We wtorek po ostatniej Mszy św. w Kaplicy Najświętszego Sakramentu, adoracja prowadzona przez Wspólnotę Miłość i Miłosierdzie Pana Jezusa.
  4. Przypomnienie: za dwa tygodnie: w niedzielę - 13.III, rozpoczynają się nasze parafialne rekolekcje wielkopostne.
  5. Ubiegło tygodniowa zbiórka do puszek na działalność katolickiego ruchu „Betel” – wyniosła: 600 zł. Wszystkim ofiarodawcom w imieniu sierot społecznych mówimy: „Bóg zapłać”.  A dzisiaj po Mszach św. z godnie
    z zapowiedzią, zbiórka na pomoc polskim kapłanom, siostrom zakonnym
    i świeckim pracującym na misjach.
  6. W sobotę  - 5.III., spotkanie przygotowujących się do S. Bierzmowania.
  7. Od dzisiaj każdego dnia można w zakrystii nabyć tzw. „Paschaliki” – czyli świece, z którymi m.in. możemy wziąć udział w liturgii światła i we Mszy św. w Wielką Sobotę. Cena jednej sztuki – 5 zł.  Również jak w latach poprzednich, można nabyć także w cenie – od 5 zł. czekoladowe baranki na stół wielkanocny. Sprzedaż prowadzi szkolne Koło Caritas, a skromny dochód, który udaje się wygospodarować jest przeznaczany na zakup
    np. Pisma św. lub innych pomocy dla uczącej się naszej dziatwy.
  8. Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta, z Leśniowa do kościoła parafialnego, będzie 18.III. w piątek, już po zakończonych rekolekcjach parafialnych. Wyjście z Sanktuarium w Leśniowie o g. 16.30.
  9. We współpracy z Caritas naszej Archidiecezji i życzliwości właścicieli dwóch sklepów, wolontariusze naszej parafii będą dyżurować w dwóch supermarketach: Biedronce i Karolinie, przez jeden dzień, mianowicie najbliższy piątek w godzinach od 9.00 – 16.00, zbierając te wszystkie artykuły spożywcze, którymi zechcemy się podzielić z najuboższymi z terenu naszej parafii.