Wiadomości Duszpasterskie - 17.01.2016

- W Liturgii Kościoła w tym tygodniu:

We wtorek - wspomnienie: św. Józefa Sebastiana Pelczara, Biskupa;
w czwartek – wspomnienie: św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy;

- Dzisiaj w ramach Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy, Kościół modli się szczególnie w Polsce w intencji zachowania wiary naszych rodaków przebywających za granicą.

- Od jutra rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Każdy wierny, w ramach tego tygodnia może uzyskać odpust zupełny, jeśli podejmie jakieś funkcje, także osobistą modlitwę w intencji zjednoczenia chrześcijan oraz będzie uczestniczyć w zamknięciu tego tygodnia.

- Chociaż nie uczyniliśmy tego na początku m-ca, prosimy wszystkich solenizantów stycznia o przyjęcie najlepszych życzeń wraz z darem modlitwy.

Wczoraj zakończyliśmy tradycyjną wizytę duszpasterską, tzw. kolędę. Wszystkich, którzy z powodu różnych przeszkód nie mogli przyjąć kapłana, a pragną to uczynić, prosimy o zgłoszenie w dniu dzisiejszym i ustalenie dogodnego terminu. Jak każdego roku, wyrażamy naszą wdzięczność za okazywaną życzliwość ze strony naszych parafian, za pomoc materialną na rzecz parafii, za gościnność i podejmowanie posiłkami. Niech dobry Bóg hojność naszych serc, wynagradza swoim błogosławieństwem. Jeszcze raz - „Bóg zapłać”.

- Jeszcze raz informujemy zainteresowanych rodziców o możliwości wyjazdu dzieci na zimowisko, organizowane w ramach ferii zimowych – przez Caritas naszej Archidiecezji. Szczegóły w zakrystii.

- Społeczny Komitet o nazwie: „Pomoc dla Janusza” (chodzi o p. Janusza Skorka naszego parafianina) chorego na nowotwór złośliwy, gdzie jest duża szansa na skuteczną pomoc i wyleczenie - organizuje za tydzień:  24 stycznia, zbiórkę do puszek przy naszym kościele w godzinach dopołudniowych. Również w następną niedzielę w godzinach popołudniowych komitet organizacyjny zaprasza na koncert charytatywny w Domu Kultury. Natomiast w dniu dzisiejszym na ten sam cel, od g. 14.00 w Gimnazjum będzie charytatywny turniej w tenisie stołowym.

- W dniu dzisiejszym występem naszego parafialnego Chóru Mieszanego, kończymy coroczny parafialny koncert kolęd. Na podobny koncert kolęd jeszcze dzisiaj zaprasza Dom Kultury o g. 16.00. Wstęp wolny.