Wiadomości Duszpasterskie - 03.01.2016

- W tym tygodniu w Liturgii Kościoła: w środę: Uroczystość Objawienia Pańskiego (nazywanym też: Świętem Trzech Króli). Msze św. w tym dniu jak w niedzielę, nie ma tylko Mszy św. o g. 15.30.  W Jaroszowie Msza św. jak zawsze o g. 8.45. Pod koniec każdej Mszy św. - poświęcenie kadzidła i kredy.

-
Już po raz trzeci nasza parafia przy współudziale Akcji Katolickiej, szkół, administracji, orkiestry, OSP i innych wspólnot i organizacji z terenu miasta, organizuje w tym dniu Orszak Trzech Króli. W stosunku do lat poprzednich zmianie uległa I część tego wydarzenia.
Zbieramy się tylko przy Szkole Podstawowej na ul. Częstochowskiej i o godz. 11.00 uczniowie przedstawią scenkę z jasełek, a następnie przyjdziemy do kościoła gdzie ok. g. 11.30 będzie Msza św., w czasie której będzie mam swoim śpiewem i muzyką towarzyszyć szkolny zespół „Iskra”. Po Mszy św. przemarsz ulicami: Piłsudskiego i Kościuszki na Nowy Rynek do pomnika Bł Ludwika Gietyngiera. Jak w latach poprzednich na zakończenie ciepły napój. Wszystkich, którzy mają z ubiegłego roku korony, prosimy o ich zabranie, a wszystkim pozostałym będą rozdawane nowe korony i śpiewniki, tak przy szkole jak również przy kościele. Prosimy ubrać się tak jak będzie tego wymagać sytuacja pogodowa, żeby nie przeziębić się. Jeszcze raz zapraszamy do wspólnego uwielbiania Pana Boga i głoszenia Go światu poprzez swoją obecność.

-
W środę przypada rocznica święceń biskupich Ks. Bpa Antoniego Długosza. Pamiętajmy o nim w naszym modlitwach. Jest to także dzień modlitw o rozwój Dzieła św. Piotra Apostoła czyli kształcenie misjonarzy. Stąd też taca w tym dniu na „Krajowy Fundusz Misyjny”

-
Najbliższy czwartek, to I czwartek m-ca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

-
W zakrystii są do odebrania druki dla zainteresowanych rodziców, którzy chcieliby wysłać swoje dzieci na kolonie zimowe organizowane przez Caritas w czasie ferii zimowych. Przypominamy, są dwie propozycje: Olsztyn k/Cz-wy i Zawoja.

-
Dziękujemy składającym swoje indywidualne ofiary na prace renowacyjne prowadzone w kościele. „Bóg zapłać”.

-
W następną niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. W niedzielę na Mszach św. w ramach corocznego koncertowania, będą śpiewać kolędy:  chóry i zespoły, działające na terenie naszej parafii. Taca za tydzień jest na utrzymanie WSD.

-
Na adorację w Kaplicy Najśw. Sakramentu po Mszy św. wieczornej zaprasza jutro: Wspólnota Przymierza Rodzin Mamre, a we wtorek - Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa.

-
W grudniu ub. roku odeszli do wieczności: Janina Kondas, Adam Wojtyla, Adrzej Labocha. Módlmy się jeszcze raz polecając ich Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek…”