Wiadomości Duszpasterskie - 08.11.2015

Wiadomości Duszpasterskie
08.11.2015
.

- W tym tygodniu w Liturgii Kościoła:
w poniedziałek:  Święto Rocznicy Poświecenia Bazyliki Laterańskiej, która jest Katedrą Rzymu i „matką i głową wszystkich kościołów świata”;
  we wtorek: Świętego Leona Wielkiego, Papieża i Dr Kościoła;
w środę: wspomnienie św. Marcina z Tours, Biskupa;
w czwartek: św. Jozafata, Biskupa i Męczennika;
w piątek: świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski;

- W środę - 11 listopada przypada święto Niepodległości Polski.  Msze św. w środę będą odprawiane w naszym kościele jak każdego roku; o g. 8.00, następna o g. 10.00 w intencji Ojczyzny i ostatnia o g. 17.00. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie przedstawicieli szkół, instytucji, urzędów. Oprócz modlitwy, jednym z wyrazów więzi z Ojczyzną jest wywieszona flaga narodowa.

- Dzisiaj zaraz po Mszy św. o g. 10.00 podsumowanie konkursu różańcowego dla dzieci które uczęszczały na nabożeństwa różańcowe - w sali parafialnej.

- Za składane indywidualne ofiary z serca dziękujemy.

- Dzisiejsza taca na utrzymanie WSD w Częstochowie.

- Przy wyjściu do nabycia najnowszy nr. Tygodnika „Niedziela”, a w zakrystii „Tęcza” dla dzieci w cenie 5 zł.

- Pierwsze spotkanie nowej grupy kandydatów do S. Bierzmowania, a dotyczy to wszystkich klas gimnazjalnych, będzie 21 listopada o g. 11.00. Prosimy rodziny i samych zainteresowanych o poważne potraktowanie tego etapu życia i formacji naszej młodzieży.

- Szczegółowe informacje o spotkaniu w Domu Kultury w dniu: 13.11.2015r. dotyczące wykorzystania środków unijnych na odnawialne źródła energii, oraz informacja o niebezpieczeństwach wyłudzania pieniędzy przez oszustów -
są wywieszone w gablocie.