Wiadomości Duszpasterskie - 30.08.2015

- W Liturgii Kościoła w tym tygodniu: we wtorek – wspomnienie:
Bł Bronisławy, Dziewicy;  w czwartek – wspomnienie: św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła.

- We wtorek wspominamy 76 rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej. Modlimy się tego dnia za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny.

- W tym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek i I sobota m-ca.
W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek do południa odwiedziny u chorych (prosimy o cierpliwe oczekiwanie na kapłana, bo w tym dniu księża prefekci mają także lekcje religii w szkole),  po południu od g.16.00 spowiedź z racji I piątku oraz będzie to spowiedź rozpoczynająca rok szkolny dla naszych uczniów. W sobotę zapraszamy na Apel Maryjny o g. 21.00.

- W następną niedzielę, z racji I niedzieli m-ca nabożeństwo różańcowe
o g. 16.30.

- Wszystkim składającym swoje ofiary na rzecz prowadzonych prac gospodarczych (szczególnie tych na cmentarzu ) dziękujemy.

- 1 września – we wtorek, rozpoczynamy nowy rok szkolny. Msze św. dla poszczególnych szkół będą odprawiane w następującym porządku:

1. Zespół Szkół – o g. 8.00

2. Szkoła Podstawowa w Zawadzie o g. 8.30 – w kościele w Jaroszowie

3. Gimnazjum – o g. 9.00

4. Szkoła Podstawowa w Żarkach – o g. 10.30

- Od 2 września będzie już odprawiana Msza św. w tygodniu o g. 7.30, która była zawieszona na okres wakacyjny.

- We wtorek Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa zaprasza po ostatniej Mszy św., na adorację do Kaplicy Najświętszego Sakramentu.

- Wszystkim drogim parafianom jeszcze raz dziękujemy za podejmowanie w tym okresie wakacyjnym pielgrzymów, którzy przechodzili przez naszą parafię i zatrzymywali się na noclegi. W ich imieniu mówimy: Bóg zapłać.