Wiadomości Duszpasterskie 26.07.2015r.

Wiadomości Duszpasterskie –  XVII  Niedziela Zwykła  – 26. 07. 2015r.

- W Liturgii Kościoła w tym tygodniu: w środę – wspomnienie: św. Marty;  w piątek – wspomnienie: św. Ignacego z Loyoli, Prezbitera;   w sobotę – wspomnienie: św. Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa i Doktora Kościoła.

- W sobotę rozpoczyna się m-c sierpień, czas szczególnej modlitwy i walki o trzeźwość w naszym narodzie. Będziemy o to prosić szczególnie w czasie Apelu Maryjnego w sobotę o g. 21.00, na który serdecznie zapraszamy. Sobota to również: Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. Polecajmy w modlitwach wszystkich poległych i pomordowanych za Ojczyznę.

- Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, w następną niedzielę po Mszy św.  o g. 10.00 błogosławieństwo dzieci. Jeżeli to będzie możliwe to zapraszamy wszystkie dzieciątka na tę właśnie godzinę.

- Dzisiaj po zakończeniu Mszy św. poświecenie pojazdów. Szanownych kierowców zapraszamy jak co roku o podejście do swoich samochodów.

- Pragniemy podzielić się informacją o tym, że udało się po wielu staraniach uzyskać ostateczną zgodę i pozwolenie na prace na cmentarzu grzebalnym. Już w najbliższych dniach rozpocznie się I etap, polegający na wymianie całej sieci, która będzie doprowadzać wodę do 5 nowych studzienek i kranów. Prosimy o wyrozumiałość, gdy w pewnych odcinkach czasu pojawią się utrudnienia w poruszaniu się po cmentarzu  oraz o zachowanie ostrożności szczególnie gdy będą prowadzone wykopy. Na czas tych prac, tymczasowe ujęcia wody będą czynne.

- Wszystkim składającym swoje osobiste ofiary na rzecz prowadzonych prac gospodarczych (szczególnie tych na cmentarzu) jak zawsze dziękujemy.