Wiadomości Duszpasterskie 17.05.2015

Wiad. Duszpasterskie –  Uroczystość Wniebowstąpienia  – 17. 05. 2015

- W najbliższą sobotę w naszej parafii będziemy przeżywać Dobę Eucharystyczną. Po Mszy św. o g. 7.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpocznie się adoracja do g. 7.00 rano następnego dnia. Szczegółowy program adoracji jest wywieszony przy drzwiach wyjściowych, w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii. Dla ułatwienia jeszcze na końcu ogłoszeń będzie oczytany. Natomiast w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego nasza parafia jak co roku przeżywa 40-godzinne nabożeństwo. W tym roku tak się zbiegło, że ta uroczystość wypadła zaraz następnego dnia czyli po zakończeniu Doby Eucharystycznej. To oznacza, że w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu jak się rozpocznie w sobotę o g. 7.30, to będzie trwała aż do poniedziałku do godziny 17.00. Przerwy będą tylko w czasie odprawianych Mszy świętych. W tym czasie Kaplica Adoracji Najświętszego Sakramentu będzie zamknięta.

- Spotkanie Akcji Katolickiej – w najbliższy czwartek o . 19.00. Zapraszamy wszystkich członków.

- Wszystkim składającym swoje osobiste ofiary na rzecz prowadzonych prac gospodarczych a szczególnie na cmentarzu, jak zawsze z serca dziękujemy.

- Dziękujemy wszystkim przedstawicielom, którzy wczoraj reprezentowali naszą parafię na pielgrzymce regionu zawierciańskiego w Praszce. Mamy jednak prośbę, aby osoby które były wczoraj w Praszce, zaraz po Mszy św. podeszły na chwilkę do zakrystii.

- We wtorek na adorację W Kaplicy Najświętszego Sakramentu po ostatniej Mszy św. czyli ok. 18.30 zaprasza Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa. Natomiast w czwartek na całodzienną adorację osobistą zaprasza Rodzina Radia Maryja, a w niedzielę na Mszę św. o g. 17.00.