Wiadomośći Duszpasterskie w XXIX Niedz. zw.

Wiadomości Duszpasterskie – 29 Niedziela Zwykła  –  19. 10. 2014

1. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu:

*) w poniedziałek – wspomnienie: św. Jana Kantego, Prezbitera;

*) we wtorek – wspomnienie: Bł Jakuba Strzemię, Biskupa

*) w środę – wspomnienie: św. Jana Pawła II, Papieża;

2. Dzisiaj w Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy o duchowym wspieraniu tej dziedziny działalności Kościoła.

3. Jeszcze raz witamy wśród nas grupę katechistów, którzy wraz z kapłanem zapraszają do skorzystania z prowadzonych od jutra (przez kilka tygodni) katechez, które będą się odbywały: w poniedziałki i czwartki od godziny ok. 18.30.

4. We wtorek po ostatniej Mszy św., Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa zaprasza na adorację w Kaplicy Najświętszego Sakramentu, a w czwartek na taką samą – całodzienną osobistą adorację – zaprasza Rodzina Radia Maryja.

5. Za tydzień – w następną niedzielę – nasza parafia będzie przeżywać zewnętrznie uroczystość odpustową na Sumie, ale pół godziny później czyli o godz. 12.00. Jeszcze raz bardzo serdecznie zapraszamy: Asystę, Orkiestrę,OSP i całą wspólnotę parafialną. Uroczystościom będzie przewodniczyć były proboszcz Archikatedry Częstochowskiej Ks. Prał. Stanisław Gębka.Natomiast w sam dzień uroczystości: 28.X – wtorek – będziemy przeżywać wewnętrznie w ramach naszej parafii, a porządek Mszy św. w tym dniu będzie jak w niedzielę, oprócz Mszy św. o 15.30.

6. Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkolnictwa jeszcze raz składamy najlepsze życzenia wraz z pamięcią w modlitwie, z okazji dnia Edukacji Narodowej, który obchodzony był w minionym tygodniu.

7. Młodzież przygotowującą się do S. Bierzmowania, bardzo prosimy aby tak jak w latach poprzednich, w najbliższą sobotę przyszła na cmentarz grzebalny aby pomóc w sprzątaniu i przygotowaniu cmentarza na Ur. Wszystkich Św. Prosimy o zabranie ze sobą: odpowiedniego ubrania, rękawic, grabi, siekier i ewentualnie innych przydatnych narzędzi.

8. Wszystkim składającym ofiary na rzecz parafii, jak zawsze dziękujemy.

9. Przypominamy, że od następnej niedzieli przechodzimy na czas zimowy, czyli cofamy zegary 1 godz.