Wiadomośći Duszpasterkie - XXVIII Niedziela Zwykła - 12.10.2014r.

Ogłoszenia duszpasterskie - XXVIII Niedziela Zwykła - 12.10.2014

1. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu:

*) w poniedziałek – wspomnienie: Bł Honorata Koźmińskiego, Prezbitera;

*) w środę – wspomnienie: św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora K-ła;

*) w czwartek – wspomnienie: św. Jadwigi Śląskiej;

*) w piątek – wspomnienie: Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika;

*) w sobotę – Święto św. Łukasza, Ewangelisty;

2. Wszystkim składającym ofiary na rzecz parafii, jak zawsze dziękujemy.

3. Jutro 13.X. – ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Przygotowujemy na kartkach nasze prośby i podziękowania. Przypominamy: I cz. rozpoczyna się o g. 17.30.  Zapraszamy.

4. We wtorek przypada: Dzień Edukacji Narodowej, dzień szczególnej modlitwy modlitwy za nauczycieli i wychowawców. Ponieważ w sam dzień są organizowane dla tej grupy zawodowej inne zajęcia, bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich pedagogów i cały personel naszych szkół, na Mszę św. w następną niedzielę o g. 11.30. Jak co roku dyrektorów naszych uczelni, prosimy o odczytanie nazwisk zmarłych nauczycieli.

5. W piątek po Mszy św. o g. 17.00 – nabożeństwo różańcowe połączone z modlitwami do Bożego Miłosierdzia z racji III piątku m-ca.

6. W sobotę z racji wspomnienia św. Łukasza – dzień modlitw za Pracowników Służby Zdrowia.

7. Młodzież uczęszczająca na katechezy przygotowujące do S. Bierzmowania, proszona jest aby przyszła już w najbliższą sobotę, na godzinę 11.30. Ten apel dotyczy obu grup.

8. W całej Polsce po Mszach św. zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Tradycyjnie w naszej parafii tej zbiórki dokonuje młodzież naszego Gimnazjum im. Jana Pawła II.

9. Za dwa tygodnie (26.X.) będziemy przeżywać zewnętrznie Uroczystość Odpustową z kazaniem i procesją po Sumie odprawianej o godz. 12.00. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy: Asystę, Orkiestrę, OSP, dziewczynki do sypania kwiatów i całą naszą wspólnotę parafialną.