Ogłoszenia Duszpasterskie - 25. Niedz. Zw.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXV Niedzielę zwykłą – 21 września 2014r.

1. W liturgii Kościała:

• We wtorek Św. Ojca Pio, zakonnika,,
  • W czwartek Św. Władysława z Gielniowa, kapłana,
  • W sobotę Św. Wincentego a’Paulo, kapłana.

2. We wtorek 23 września o 11.00 w Leśniowie będzie miał miejsce dekanalny dzień chorych. Docieramy tam na własną rękę. Zachęcamy do wzajemnej pomocy w dowiezieniu osób słabych i starszych z naszej parafii.

3.   W tym tygodniu spotkania i adoracje:

• w poniedziałek chór mieszany o 18.30,
  • we wtorek  Miłość i Miłosierdzie zaprasza na adorację do kaplicy po Mszy św. o 18.00,
  • w czwartek 25 września całodzienna adoracja Rodzimy Radia Maryja,
    • w sobotę Dzieci Boże o 11.00 – serdecznie zapraszamy dzieci ze Szkół Podstawowych.

4. W najbliższy wtorek o 17.00 na hali sportowej w Gimnazjum w Żarkach odbędzie się mecz charytatywny w piłce siatkowej mężczyzn pomiędzy drużynami AZS Częstochowa (Plus liga) – ALURON Warta Zawiercie (1 liga).

Dochód z meczu zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację niepełnosprawnych dzieci ze Stowarzyszenia POMOCNA DŁOŃ w Żarkach.  Do wstępu na mecz będą upoważniały „cegiełki”, które można nabyć w sekretariacie gimnazjum lub dzisiaj w zakrystii.

5. 4 października br. w Mrzygłodzie odbywa się pielgrzymka Kół Różańcowych. Wszystko rozpoczyna się o 10.00 i trwa do 15.00. Bardzo prosimy osoby jadące tam własnymi samochodami o zgłoszenie się do przyszłej niedzieli do któregoś z księży i podanie ile osób są w stanie zabrać. A osoby chętne na wyjazd prosimy o zapisanie się do przyszłej niedzieli w zakrystii lub w kancelarii.

6. Zachęcamy do nabycia tygodnik katolickiego Niedziela. W tym numerze szereg ciekawych artykułów. Jako Polacy musimy zaznajomić się z artykułem pt. „Zdarzył się cud!” o rozpoczynającym się procesie kanonizacyjnym bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz artykuł „Prawdziwa mimo wszystko” o Annie Dymnej, która przekonuje, że w każdej chorobie można się odbić od dna.