Wiadomości Duszp. – Niedziela Zmartwychwstania – 20. 04. 2014

- Przeżywamy najważniejsze dni w skali roku – Zmartwychwstanie Chrystusa, które jest nie tylko zwycięstwem życia nad śmiercią, ale także nadaje sens życiu każdego z nas. Od jutra Kościół przeżywa Oktawę Wielkanocy, przypominając o znaczeniu, o wielkości Zmartwychwstania Chrystusa dla naszego zbawienia. Jutro porządek Mszy św. jak w niedzielę. W najbliższy piątek ze względu na Oktawę Wielkanocy – nie ma postu, możemy spożywać potrawy mięsne.

- Za tydzień przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Będzie to również Dzień Kanonizacji Jana Pawła II i papieża Jana XXIII. Jak już wspominaliśmy, w tym dniu będzie  można zabrać z kościoła (dokładnie z Kaplicy Adoracji) odpalone światło zwane „Iskrą Miłosierdzia Bożego” i próbując zgromadzić swoją rodzinę na wspólnej modlitwie. Zapraszamy każdego dnia tego tygodnia na Nowennę do Miłosierdzia Bożego, które jest odprawiane w kościele o godz. 15.00.

- Wszystkim składającym ofiary na rzecz parafii, jak zawsze z całego serca dziękujemy.

- W związku z tym, że od jutra przeżywamy Tydzień Miłosierdzia, pragniemy podziękować wszystkim, którzy już dwa tygodnie temu włączyli się w organizowanie pomocy dla najuboższych, a także wczoraj w czasie święcenia pokarmów, materialnie wspierali chorych.

- Przypominamy, że Caritas naszej Archidiecezji organizuje w miesiącach wakacyjnych, kolonie dla dzieci: w Dźwirzynie nad morzem oraz w Poniku k/Janowa. O szczegóły można zapytać w zakrystii lub przeczytać w gablocie parafialnej. Również szczegółowych informacji może udzielić pani Halina Pink – numer kontaktowy jest podany w gablocie. Gdy chodzi o wyjazd nad morze, należy jak najszybciej podjąć decyzję, bardzo ważna jest kolejność zapisów, gdy chodzi o rezerwacje miejsc.

- Od najbliższej soboty, młodzież przygotowująca się do S. Bierzmowania, po przerwie świątecznej wznawia swoje spotkania.

- Dzisiejszy numer Tygodnika "Niedziela" w cenie 6 zł (dołączony jest mały album).

- Bardzo serdecznie dziękujemy Księżom Prefektom: Kamilowi i Pawłowi, za przygotowanie w tym roku grobu i ciemnicy. Również wszystkim, którzy pomagali: młodzieży oazowej, ministrantom oraz młodym wolontariuszom.

- We wtorek o 18.30 na adorację zaprasza Wspólnota Miłość i Miłosier. Jezusa.

- W czwartek na całodzienną adoracje zaprasza Koło Przyjaciół Radi Maryja a w następną niedzielę na Mszę św. o godz. 17:00 w ich intencji.