Wiadomości Duszpasterskie: 07.07.2024

1. Dziś w Leśniowie drugi dzień Odpustu ku czci Matki Bożej Leśniowskiej - Suma o godzinie 11:00.

 

2. Przed Mszą Świętą wieczorną o 16:30 zmiana tajemnic Różańca Świętego - zapraszamy.

 

3. Jutro - 8 lipca - wspominamy św. Jana z Dukli - Kapłana.

 

4. W czwartek - 11 lipca - święto św. Benedykta, Opata - Patrona Europy. Jest to również 81 rocznica rzezi wołyńskiej - zgromadzimy się o godz. 18:00 na uroczystej Eucharystii w intencji pomordowanych Polaków, a następnie udamy się pod pomnik Golgoty Wschodu na cmentarzu parafialnym, gdzie po modlitwie złożymy kwiaty i zapalimy znicze.

 

5. W piątek - 12 lipca - wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

 

6. W sobotę - 13 lipca - wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników. Jest to dzień fatimski o 17:30 - Różaniec, następnie Msza święta z kazaniem i procesja z figurą Matki Bożej. Zachęcamy do składania pod chórem intencji do modlitwy różańcowej.

 

7. Nasza parafia i cały dekanat przygotowują się do Nawiedzenia Matki Bożej w kopii jej Cudownego wizerunku Jasnogórskiego. Uczynimy to przez modlitwę i czas pokuty oraz przeżyte misje parafialne. W związku z przygotowaniem do tych niezwykłych wydarzeń, po każdej Mszy Świętej będziemy odmawiać jedną dziesiątkę Różańca Świętego w intencji błogosławionych owoców misji i samej peregrynacji Obrazu Matki Bożej. Zachęcamy do tego, by w tej intencji podjąć również praktyki pokutne, aby przynajmniej jeden dzień w miesiącu, wyłączając z tego piątki, zachować post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, co do ilości i jakości. Niech modlitwa i podjęte przez nas wyrzeczenia pomogą nam wszystkim przeżyć obficie zbliżającą się wizytę Matki Bożej w naszej wspólnocie parafialnej. Dekoracje …

 

8. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Kościoła: 400 zł od chorych.

 

9. Przy parafii będą organizowane lekcje gry na gitarze. Zapraszamy bardzo serdecznie.

 

10. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela i Magazynu Niedzieli.

 

11. Trwa czas wakacji i urlopów. Wszystkich wypoczywających na terenie naszej parafii serdecznie witamy. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia oraz udanych i bezpiecznych wakacji.

Decyzją Księdza Arcybiskupa Wacława Depo, z dniem 1 lipca do naszej parafii został skierowany Ksiądz Neoprezbiter Andrzej Graczyk, którego serdecznie witamy i życzymy mu Błogosławieństwa Bożego.

Dodatkowe informacje