Wiadomości Duszpasterskie: 30.06.2024

1. Z dniem dzisiejszym w naszej wspólnocie kończy posługę duszpasterską ks. Kamil Jastrząb. Dziękując mu za trzyletnią pracę życzymy Bożego błogosławieństwa na kolejnej parafii oraz polecamy go Waszym modlitwom. Od jutra będzie już w naszej świątyni ks. Andrzej Graczyk, którego serdecznie witamy i życzymy owocnej posługi, z pamięcią w modlitwie. Dziś - na prośbę papieża Franciszka - przy wychodzeniu z kościoła można złożyć ofiarę na dzieła dobroczynne Stolicy Apostolskiej.

 

2. W tym tygodniu przeżywamy: we wtorek dzień Matki Bożej Leśniowskiej, w środę święto św. Tomasza, Apostoła, w sobotę wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.

 

3. Jutro Wspólnota Przymierza Rodzin „Mamre” zaprasza na adorację do kaplicy po Mszy św. o 18.00.

 

4. W niedzielę - 2 lipca - przypada odpust Matki Bożej Leśniowskiej. O godz. 10.00 spod Urzędu Miasta i Gminy Żarki wyruszy procesja z figurą Matki Bożej, zatrzymując się przy trzech ołtarzach, aby rozważać Ewangelię. Zapraszamy przedstawicieli naszej parafii: Akcję Katolicką z reprezentacją marszu dla życia, pielgrzymów rowerowych z Wilkowic, Rycerzy św. Jana Pawła II, Żywy Różaniec, dzieci komunijne, osoby do feretronów. Zachęcamy do udekorowania swoich domów. Procesji będzie przewodniczył J.E. Ks. Bp Artur Ważny z Sosnowca, który odprawi sumę odpustową. Natomiast w przyszłą niedzielę zewnętrzny odpust w Sanktuarium w Leśniowie - szczegóły w gablocie ogłoszeń.

 

5. W tym tygodniu przypada:

- pierwszy czwartek miesiąca - modlitwy za kapłanów i o powołania po Mszy św. o 17.00;

- pierwszy piątek miesiąca - odwiedziny chorych od godz. 9.00, spowiedź przed Mszą św. poranną i od godz. 16.00;

- pierwsza sobota miesiąca - nabożeństwo rozpocznie się Mszą św. poranną;

- pierwsza niedziela miesiąca - zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca o 16.30.

 

6. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła - jedna rodzina - 600 zł. i wczorajszym nowożeńcom za dekorację kwiatową.

 

7. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela i Magazynu Niedzieli.

 

8. Życzymy Wszystkim Parafianom i Gościom błogosławionego tygodnia oraz udanych i bezpiecznych wakacji!

Dodatkowe informacje