Wiadomości Duszpasterskie: 23.06.2024

1. Dziś przeżywamy Dzień Ojca - wszystkim Ojcom składamy najlepsze życzenia, a dla zmarłych prosimy o dar życia wiecznego. Dziś także nasi ministranci i lektorzy wyjeżdżają na ogólnopolskie Mistrzostwa LSO w piłce nożnej w Łodzi. Życzymy im powodzenia i wspieramy w modlitwie.
W czasie sumy modlimy się w intencji ks. Prałata, który świętuje swoje urodziny i imieniny.

 

2. W tym tygodniu przeżywamy: w poniedziałek - uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w czwartek Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek - wsp. św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

 

3. W sobotę przeżywamy uroczystość patronów Kościoła powszechnego - św. Piotra i Pawła. Pamiętajmy w modlitwie o papieżu Franciszku. Msze św. o godz. 8.00, 17.00 i o 18.00. Taca przeznaczona jest na tzw. świętopietrze, czyli na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W przyszłą niedzielę będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na dzieła dobroczynne Stolicy Apostolskiej.

 

4. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna w poniedziałek i we wtorek.

 

5. Wspólnota Przymierza Rodzin „Mamre” zaprasza na rekolekcje letnie. Ulotki ze szczegółami są wyłożone na stoliku pod chórem.

 

6. Trwają zapisy na samolotową pielgrzymkę do Lourdes w terminie od 29.08-02.09. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Więcej informacji w zakrystii w Leśniowie. Zapowiadamy również, że tradycyjna procesja leśniowska rozpocznie się 2 lipca o godz. 10.00 pod Urzędem Miasta i Gminy
i wyruszy do Leśniowa. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

 

7. Decyzją Ks. Arcybiskupa z dniem 1 lipca kończy posługę w naszej wspólnocie ks. Kamil Jastrząb, który zostaje posłany do parafii NMP Częstochowskiej w Częstochowie. Okazja do podziękowania będzie w najbliższą niedzielę podczas Mszy o 11.30. Po niej ks. Kamil zaprasza wszystkich na poczęstunek na salce. Na jego miejsce został posłany ks. Andrzej Graczyk, neoprezbiter.

 

8. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła i wczorajszym nowożeńcom za dekorację kwiatową.

 

9. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela i Magazynu Niedzieli.

 

10. Życzymy Wszystkim Parafianom i Gościom błogosławionego tygodnia, a dzieciom, młodzieży
i wszystkim pracownikom oświaty życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!

Dodatkowe informacje