Wiadomości Duszpasterskie: 16.06.2024

1. W tym tygodniu przeżywamy: w poniedziałek - wsp. św. Brata Alberta, w piątek wsp. św. Alojzego Gonzagi - jest to dzień imienin naszego P. Kościelnego, któremu składamy najlepsze życzenia. Jest to także III piątek miesiąca - modlitwy do Bożego Miłosierdzia o 17.00.

 

2. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na adorację do kaplicy w czwartek oraz na modlitwy i Mszę św. w intencji Ojczyzny w niedzielę o 16.30.

 

3. Dzieci i młodzież w piątek kończą rok szkolny. Zapraszamy z tej okazji uczniów i rodziców wszystkich szkół z terenu naszej parafii wraz z Dyrekcją, nauczycielami i pracownikami na Mszę św. z tej okazji. O godz. 8.00 Msza św. w kościele dla wszystkich szkół w Żarkach, o 9.00 Msza  św. w Jaroszowie dla szkoły w Zawadzie. Zachęcamy także do spowiedzi św. - okazja przed każdą Mszą św. oraz w piątek przed Mszami na zakończenie roku szkolnego.

 

4. W sobotę w naszej parafii będziemy gościć ks. neoprezbitera Krystiana Motyla, pochodzącego z Gorzkowa. Odprawi on Mszę św. o 18.00 i wygłosi homilię, a na zakończenie udzieli indywidualnego błogosławieństwa prymicyjnego. Na prośbę ks. neoprezbitera, Stolica Apostolska udziela wszystkim wiernym, biorącym udział w tej Eucharystii, odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do licznego udziału.

 

5. W najbliższą niedzielę w czasie Mszy św. o 11.30 będziemy modlić się w intencji naszego ks. Prałata Jana, którego imieniny i urodziny przypadają w najbliższym czasie. Niech nasz liczny udział w tej Eucharystii i życzenia składane przez wszystkie grupy i wspólnoty parafialne będzie wyrazem wdzięczności i życzliwości wobec ks. Prałata.

 

6. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła na tacę inwestycyjną oraz wczorajszym nowożeńcom za dekorację kwiatową. Dziękujemy także P. Radoszowi za skoszenie trawy wokół kościoła.

 

7. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela i Magazynu Niedzieli.

 

8. W minionym tygodniu odszedł od nas + Włodzimierz Milczarek, l. 76. Wieczny odpoczynek…

 

9. Życzymy Wszystkim Parafianom i Gościom błogosławionego tygodnia!

Dodatkowe informacje