Wiadomości Duszpasterskie: 5 marzec 2023

1. Dziś przeżywamy niedzielę pomocy Kościołowi w świecie „Ad Gentes”.

2. W piątki Wielkiego Postu odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o 16.15, dla dorosłych i młodzieży o 17.30, w niedziele nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym
o godz. 16.30 (dziś również połączone ze zmianą tajemnic dla Kół Żywego Różańca). Za uczestnictwo w powyższych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

3. Jutro - w poniedziałek - Wspólnota Przymierza Rodzin „Mamre” zaprasza na adorację po Mszy św. o 18.00.

4. W środę przypada Światowy Dzień Kobiet - zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji wszystkich Pań w najbliższą niedzielę na sumie o 11.30. Również Klub Seniora zaprasza do wspólnego świętowania.

5. Rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu, tj. 26 marca i potrwają do 29 marca. Poprowadzi je ks. Paweł Nowak - Ojciec Duchowny WSD diecezji Sosnowieckiej. Tego dnia siostry albertynki będą rozprowadzały stroiki wielkanocne. Szczegóły w przyszłą niedzielę.

6. Schola Liturgiczna „Domine Jesu” - podobnie jak w roku ubiegłym - odwiedzi naszą parafię
w IV niedzielę Wielkiego Postu, tj. 19 marca. Swoim pięknym śpiewem będą pomagać nam modlić się w czasie Eucharystii o godz. 10.00 i o 11.30.

7. Na prośbę parafian postaramy się o wydrukowanie obrazów patronów naszej parafii - cena
50 zł. Są jeszcze do nabycia albumy jubileuszowe - piękny prezent na Dzień Kobiet.

8. Spotkania kandydatów do bierzmowania odbywają się w kościele:

- dla klas VI - w poniedziałek o 19.00;

- dla klas VII - we wtorek o 19.00;

- dla klas VIII i starszych w piątek o 19.00.

9. Bóg zapłać za ofiary na kościół: na konto jedna rodzina - 600 zł., indywidualnie dwie rodziny - 300 zł., od chorych 1620 zł.

10. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!