Wiadomości Duszpasterskie: 12.02.2023

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- we wtorek - 14.02. - święto św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy, oraz św. Walentego.

2. Dziś składamy ofiary do puszek na działalność ruchu „Betel” oraz na ofiary trzęsienia ziemi
w Turcji i Syrii. W imieniu ks. Jacka Marcińca i ks. Dyrektora „Caritasu” składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. W piątek przypada III piątek miesiąca. Koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. o 17.00. Również w ten piątek firma „Green Office Ecologie” przyjedzie po odbiór zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który można składać na placu kościelnym pod kasztanem. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie ogłoszeń oraz na ulotkach, wyłożonych na stoliku pod chórem.

4. Dobiegają końca obowiązkowe spotkania klas ósmych i starszych z duszpasterzem przed bierzmowaniem. Wszystkie osoby, które chcą w bieżącym roku przyjąć sakrament bierzmowania, a nie zapisały się na to spotkanie, mogą to jeszcze zrobić w zakrystii. Na tym spotkaniu kandydat zostanie oficjalnie wpisany na listę osób bezpośrednio przygotowujących się do bierzmowania. Takie spotkanie będzie trwało ok. 10 min., odbywa się na plebanii, należy na nie zabrać indeks; mogą z własnej woli wziąć w nim udział również rodzice kandydata.

5. W zakrystii i kancelarii parafialnej można rezerwować terminy intencji mszalnych na rok 2024.

6. Bóg zapłać za ofiary na kościół: indywidualnie dwie rodziny - 300 zł., na konto jedna rodzina - 200 zł.

7. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

8. W minionym tygodniu odeszli od nas: + Irena Nowakowska vel Nocoń, l. 78, + Stanisław Halabowski, l. 95 i + Henryk Kuchta, l. 67 - jutro o 14.00 odbędzie się jego pogrzeb. Wieczny odpoczynek…

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!