Wiadomości Duszpasterskie - 29.01.203

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- we wtorek - 31.01. - św. Jana Bosko;

- w czwartek - 02.02. - święto Ofiarowania Pańskiego;

- w piątek - 03.02. - św. Błażeja.

2. Od tego tygodnia wracamy już do zwykłego porządku Mszy św. w tygodniu, tzn. o godz. 7.00, 17.00 i 18.00.

3. W czwartek przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Msze św.
o godz. 8.00, 17.00 i 18.00. Poświęcenie świec na każdej Eucharystii. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za siostry zakonne pochodzące z naszej parafii oraz wszystkie zakony męskie i żeńskie, w szczególności za zakon Paulinów z Leśniowa.

4. W tym tygodniu przypada:

- I czwartek miesiąca - modlitwy o powołania kapłańskie o godz. 16.45;

- I piątek miesiąca - spowiedź przed Mszą św. poranną i od 16.00, odwiedziny chorych od 9.00;

- I sobota miesiąca - modlitwy ku czci Matki Bożej po Mszy św. porannej.

5. W piątek wspomnienie św. Błażeja, orędownika w chorobach gardła. Błogosławieństwo świecami oraz poświęcenie jabłek na każdej Mszy św.

6. Za tydzień I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca o godz. 16.30.

7. Orkiestra Dęta OSP Żarki zachęca do nabycia nagrania z III Koncertu Noworocznego, który miał miejsce w ostatnią niedzielę. Nagranie można nabyć na nośniku pendrive w cenie 30 zł. Zapisy w zakrystii. Również w zakrystii lub kancelarii parafialnej można rezerwować terminy intencji mszalnych na rok 2024.

8. Bóg zapłać za ofiary na kościół: indywidualnie dwie rodziny - 300 zł.

9. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!