Wiadomości Duszpasterskie: 27.11.2022

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- w środę - 30.11. - święto św. Andrzeja, Apostoła;

- w sobotę - 03.12. - wsp. św. Franciszka Ksawerego.

 

2. Rozpoczął się Adwent - radosny czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Msze św. roratnie o godz. 7.00 rano i po południu o 17.00 - na tę Mszę zapraszamy do licznego udziału szczególnie dzieci i młodzież, z którymi będziemy poznawać historię życia św. Franciszka.

 

3. W środę dzień imienin Ks. Bp. Andrzeja Przybylskiego. Solenizanta ogarniamy naszą modlitwą.

 

4. W tym tygodniu przypada:

*) I czwartek miesiąca - modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne po Mszy św. o 17.00;

*) I piątek miesiąca - spowiedź przed Mszą św. poranną i od godziny 16.00. Nie ma w tym dniu odwiedzin chorych - będą one połączone ze spowiedzią świąteczną i odbędą się w środę,
14 grudnia. Prosimy o zgłaszanie osób, które chciałyby skorzystać z tej posługi sakramentalnej;

*) I sobota miesiąca - nabożeństwo ku czci Matki Bożej po porannej Mszy roratniej, która tego dnia będzie uroczyście sprawowana zgodnie z tradycją przed świtem, czyli o godz. 6.00, w nieoświetlonym kościele, przy bocznym ołtarzu Matki Bożej, oświetlonym blaskiem świec. Zachęcamy do przyniesienia ze sobą lampionów. Nie będzie w tym dniu Eucharystii o godz. 7.00.

 

5. Jak co roku w Adwencie rozpoczynamy rozprowadzanie świec Caritas na stół wigilijny w cenie: duża - 20 zł., mała - 10 zł. Można je nabywać w zakrystii u P. Kościelnego. P. Organista kontynuuje roznoszenie opłatków wg następującego porządku: /kartka/.

 

6. Za tydzień I niedziela miesiąca i wspomnienie św. Barbary. Z tej racji Msza św. w intencji górników żyjących i zmarłych w kościele św. Barbary o godz. 15.00 - serdecznie zapraszamy.
O 16.30 Różaniec i zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca.

 

7. Serdecznie dziękujemy za udział w wyborach do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Radni zostaną ogłoszeni i zaprzysiężeni w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (08.12.) o godz. 18.00.

 

8. Bóg zapłać za ofiary na kościół: indywidualnie trzy rodz. - 450 zł., na konto jedna rodz. - 300 zł.

 

9. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 

10. 30 listopada przypada 81 r. śm. w obozie w Dachau bł. ks. Ludwika Rocha Gietyngiera - przygotowujemy się na to wydarzenie nowenną, która odbywa się codziennie po Mszy o godz. 17.00. W czwartek, 1 grudnia, przypada 83 r. śm. ks. Stanisława Witka, spoczywającego
na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek…

 

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!

Dodatkowe informacje