Wiadomości Duszpasterskie: 20.11.2022

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- w poniedziałek -21.11. - wsp. Ofiarowania NMP;

- we wtorek - 22.11. - wsp. św. Cecylii;

- w czwartek - 24.11. - wsp. św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

 

2. Dzisiejsza niedziela to święto patronalne Akcji Katolickiej. Dziękujemy za wsparcie zeszłotygodniowej zbiórki na leczenie naszego parafianina, P. Przemka. Dzisiaj w Leśniowie dalszy ciąg tej zbiórki. W kruchcie można jeszcze składać żywność trwałą jako wsparcie dla rodzin ukraińskich. Rozpoczęliśmy również modlitwę za zmarłych, polecanych w wypominkach rocznych i półrocznych. Gdyby ktoś zauważył jakieś błędy czy braki w nazwiskach to prosimy o informację. W dniu dzisiejszym odbywają się również wybory do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Zachęcamy do głosowania przy wychodzeniu z kościoła wszystkie osoby pełnoletnie, mieszkające na terenie naszej parafii. Oddajemy swój głos na karcie do głosowania na dwóch kandydatów.

 

3. Jutro rozpocznie się nowenna przed rocznicą śmierci bł. ks. Ludwika Rocha Gietyngiera. Modlitwy będą codziennie po Mszy św. o 17.00. Jest to też dzień imienin naszego ks. mjr. Janusza, któremu składamy serdeczne życzenia i polecamy Waszym modlitwom. Również od jutra nasz P. Organista rozpocznie roznoszenie opłatków wigilijnych. /plan wg kartki/ Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na remont kaplicy Bożego Miłosierdzia, planowanej naprzeciwko wejścia na chór.

 

4. We wtorek wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Składamy najlepsze życzenia chórowi parafialnemu na czele z P. Organistą Leszkiem oraz scholi parafialnej na czele
z P. Mariolą. Z tej okazji będziemy się modlić w ich intencji na sumie w przyszłą niedzielę.

 

5. W środę o godz. 18.45 na plebani odbędzie się przymiarka strojów komunijnych - zapraszamy dzieci z ich rodzicami.

 

6. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w czwartek na adorację do kaplicy oraz na Różaniec
i Mszę św. w intencji Ojczyzny w niedzielę na 16.30. Jest również organizowany wyjazd do Torunia na rocznicę powstania Radia Maryja w dn. 3 grudnia. Szczegóły i zapisy u P. Henryka Szpaka w sklepie.

 

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Od najbliższej soboty Msze św. o godz. 18.00 będą sprawowane jako niedzielne, tzn. dwa czytania przed Ewangelią, homilia itd. Przypominamy też, że biorąc udział we Mszy św. w sobotę wieczorem można wypełnić obowiązek udziału
w Eucharystii niedzielnej.

 

8. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Marek Nowak, l. 59. Wieczny odpoczynek…

 

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!

Dodatkowe informacje