Wiadomości Duszpasterskie: 13.11.2022

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- w czwartek - 17.11. - wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;

- w piątek - 18.11. - wsp. bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

 

2. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Światowy Dzień Ubogich. Stąd też Caritas Polska prosi o pomoc żywnościową dla rodzin ukraińskich. Zbiórka żywności, która będzie trwać od dzisiejszej niedzieli aż do 4 grudnia - drugiej niedzieli Adwentu. Można składać: mąkę, cukier, makaron, konserwy, miód, słodycze, kaszę itp. Dziś także po każdej Eucharystii Akcja Katolicka rozprowadza przy pomniku św. Jana Pawła II ciasta, z których dochód jest przeznaczony na leczenie naszego parafianina, P. Przemka. Zachęcamy do włączenia się w te akcje.

 

3. Spotkania kandydatów do bierzmowania odbywają się na salce na plebani: kl. VI -
w poniedziałek o 19.00, kl. VII - w piątek o godz. 19.00, kl. VIII - w sobotę o godz. 10.30. Spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Św. odbędzie się
w kościele we wtorek o godz. 18.45.

 

4. W piątek przypada wsp. bł. Karoliny Kózkówny, patronki KSM-u i młodzieży polskiej. Polecajmy w modlitwie tych, którym ona patronuje. W ten dzień przypada również III piątek miesiąca - modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia i prośby przez wstawiennictwo św. Judy Tadeusza po Mszy św. o 17.00.

 

5. Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego - uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej. W naszej parafii świętowanie tego dnia rozpoczniemy wigilijną Godziną czytań w sobotę o godz. 18.45. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

6. Do Duszpasterskiej Rady Parafialnej zgłoszono następujące osoby: Zofia Zamora, Iwona Samuel, Andrzej Lech, Marian Wyporski, Stanisław Wieczorek, Sławomir Kwiatkowski, Janusz Marzec, Maria Bednarska, Marlena Bendarska-Panasiuk, Teresa Kot-Miśta, Lucia Wojtyla. Na wymienione osoby - jeśli wyrażą zgodę - będziemy głosować w przyszłą niedzielę po Mszach świętych. Głosują osoby pełnoletnie, wskazując na karcie do głosowania dwóch kandydatów.

 

7. Bóg zapłać za ofiary na kościół: na konto trzy rodz. - 600 zł., indywidualnie dwie rodz. - 300 zł.

 

8. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela. W sposób szczególny polecamy artykuł o obchodach jubileuszowych w naszej parafii. Do nabycia jest również album wydany z okazji niedawnego jubileuszu.

 

9. Dzisiaj przypada 18 r. śm. ks. Grzegorza Zabłockiego, byłego wikariusza. Wieczny odpoczynek…

 

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!

Dodatkowe informacje