Wiadomości Duszpasterskie: 23.10.2022

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- w piątek - 28.10. - święto św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza;

- w sobotę - 29.10. - święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej.

2. Dziś przypada Światowy Dzień Misyjny i początek tygodnia misyjnego. W naszej parafii wczoraj o godz. 18.00 hymnem do Ducha Świętego rozpoczęliśmy misje z okazji jubileuszu 500-lecia kościoła. Program będzie jeszcze przypominany. Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie się do jubileuszu. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na godz. 20.00 na koncert wokalno-organowy. Wykonawcami będą: P. Jolanta Kaufman - sopran oraz P. Michał Dąbrowski - mistrz organowy
z kościoła św. Krzyża w Warszawie, który swoje korzenie ma w naszej parafii.

3. Uroczystość odpustowa, która wypada w piątek, jest przeniesiona na niedzielę - 30.10. - na godz. 12.00. Zapraszamy do licznego udziału: Panie i Panów do niesienia feretronów, baldachimu, Panie Różańcowe, chór parafialny, OSP i Orkiestrę Dętą, lektorów i ministrantów. Uroczystość poprowadzi Ks. Arcybiskup w asyście kapłanów-rodaków, byłych wikariuszy oraz Kapelana Pana Prezydenta Andrzeja Dudy. W najbliższą niedzielę - z racji tych uroczystości - nie będzie Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkich na sumę o 12.00. Pozostałe Msze bez zmian.

4. Codziennie zapraszamy na Msze święte połączone z nauką o godz. 8.00 i o 18.00; różaniec
w tym tygodniu o godz. 17.15. Przepraszamy za zmiany terminów intencji Mszy świętych.

5. Można zamawiać wypominki z prośbą o wieczne zbawienie dla naszych zmarłych. Prosimy, aby w miarę możliwości uczynić to do środy.

6. Decyzją Ks. Arcybiskupa 27 listopada br. dobiega końca kadencja wszystkich Parafialnych Rad Duszpasterskich. W związku z tym odbędą się wybory do naszej Rady - prosimy o zgłaszanie kandydatów na członków.

7. Bóg zapłać za ofiary na kościół: indywidualnie dwie rodziny: 300 zł., na konto osiem rodzin - 1050 zł. Organizacja jubileuszu wymaga dość dużego nakładu finansowego, stąd jeśli ktoś chciałby wesprzeć finansowo przygotowanie tych wydarzeń jak również dzieło wydanego już albumu (koszt druku jednej sztuki wynosi 50 zł.), to prosimy o przelanie ofiary na nasze konto parafialne lub przekazanie w jubileuszowej kopercie. Już teraz z serca dziękujemy za każde wsparcie finansowe, które bardzo nam pomoże w organizacji tego dzieła.

8. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Janusz Erbel, l. 61, Ryszard Maślanka, l. 65 i Alina Rakowska, l. 94 - jutro o 13.00 odbędzie się jej pogrzeb. Wieczny odpoczynek…

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!