Wiadomości Duszpasterskie: 18.09.2022

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- we wtorek - 20.09. - wsp. św. Andrzeja i Towarzyszy, męczenników koreańskich;

- w środę - 21.09. - święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;

- w piątek -23.09. - wsp. św. o. Pio, kapłana.

2. Dziś przypada patronalny dzień dzieci i młodzieży z okazji święta św. Stanisława Kostki oraz Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się za pracowników mediów, by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości.

3. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na adorację do kaplicy w nadchodzący czwartek,
a w przyszłą niedzielę na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 17.00, poprzedzoną różańcem.

4. W czwartek - 22.09. - Ks. Arcybiskup zaprasza do Leśniowa na godz. 11.00 - odbędzie się spotkanie modlitewne dla ludzi chorych i w podeszłym wieku - tzw. Dzień Chorych dla całego regionu zawierciańskiego.

5. Zachęcamy do włączenia się we wszelkie wspólnoty parafialne. Jutro - w poniedziałek - Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie Akcji Katolickiej. W soboty zapraszamy również na spotkania ministrantów (o 9.00), scholi (o 10.00) i wspólnoty młodzieżowej (po Mszy św. o 18.00).

6. Trwa dostarczanie do naszych domów planów misji jubileuszowych. Wszystkich chętnych prosimy o pomoc w rozniesieniu planów choćby tylko na swojej ulicy. Można się zgłaszać
w zakrystii po Mszach świętych.

7. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła: indywidualnie jedna rodzina - 500 zł. i za ofiary na dzisiejszą tacę inwestycyjną.

8. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

9. W tym tygodniu wspominamy rocznice śmierci byłych Księży Proboszczów naszej parafii:
+ ks. Jana Krawca - 11 rocznica śmierci, oraz + ks. Zygmunta Flisowskiego - 49 rocznica śmierci.  Wieczny odpoczynek…

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!