Wiadomości Duszpasterskie: 04.09.2022

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- w czwartek - 08.09. - święto Narodzenia NMP.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca o godz. 16.30.
Na sumie o 11.30 dziękujemy za tegoroczne zbiory, łącząc się z Jasną Górą, gdzie odbywają się ogólnopolskie dożynki.

3. Jutro Wspólnota Przymierza Rodzin „Mamre” zaprasza na adorację do kaplicy po Mszy św.
o godz. 18.00.

4. W czwartek - święto Narodzenia NMP - możliwość poświęcenia ziarna do siewu na każdej Mszy świętej.

5. W piątek o godz. 19.00 w salce na plebani spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej. Również w ten dzień przypada 16. rocznica święceń biskupich
Ks. Abp. Wacława Depo. Jego osobę i posługiwanie polecamy pamięci modlitewnej.

6. Zachęcamy do włączenia się w działalność grup parafialnych. Spotkania odbywają się na plebani w soboty:

- o godz. 9.00 dla Liturgicznej Służby Ołtarza;

- o godz. 10.00 dla scholi;

- o godz. 18.30 dla wspólnoty młodzieżowej.

Zapraszamy dotychczasowych uczestników tych spotkań jak i  wszystkich zainteresowanych. Można po prostu przyjść na spotkanie danej wspólnoty, bez wcześniejszej zapowiedzi.

7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII odbędzie się we wtorek o 18.30. Zachęcamy również do udziału w Eucharystii przed tym spotkaniem. Terminy spotkań dla klas VII
i VI będą podane w kolejną niedzielę.

8. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła: indywidualnie trzy rodziny - 500 zł., na konto jedna rodzina 600 zł. i od chorych 1030 zł. Bóg zapłać P. Szczepankowi i jego pracownikom za odnowienie krzyża i terenu wokół niego w Zawadzie

9. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela. Od dzisiaj dołączony jest do niego specjalny dodatek „Bliżej życia z wiarą”, stąd cena tygodnika wzrasta do 10 zł.

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Krzysztof Flak, l. 66 oraz Kazimiera Urbańczyk, l. 85. Wieczny odpoczynek…

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!