Wiadomości Duszpasterskie: 28.08.2022

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- w poniedziałek - 29.08. - wsp. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela;

- w sobotę - 03.09. - wsp. św. Grzegorza Wielkiego.

2. W czwartek - 1 września - przypada 83. rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się
za poległych w obronie Ojczyzny i pomordowanych w czasie działań wojennych.

3. Dzieci i młodzież rozpoczynają kolejny rok szkolny i katechetyczny. Ogarniamy ich naszą modlitwą i zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego w czwartek w kościele o godz. 8.00 - Szkoła Podstawowa, Szkoła Branżowa oraz Zespół Szkół. W Jaroszowie Msza św. dla Szkoły w Zawadzie o godz. 9.00. W niedzielę podczas Mszy św. o 10.00 poświęcenie tornistrów dla uczniów z kl. I.

4. W tym tygodniu przypada:

- I czwartek - modlitwy o powołania kapłańskie po Mszy o 17.00;

- I piątek - odwiedziny chorych od godz. 9.00, spowiedź przed Mszą św. poranną i od godz. 16.00 - zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież, aby z czystym sercem rozpocząć rok szkolny;

- I sobota - zapraszamy na pełne nabożeństwo pierwszosobotnie - rozpocznie się Mszą św. poranną;

- I niedziela miesiąca - zmiana tajemnic różańca połączona z nabożeństwem o 16.30.

5. Również w przyszłą niedzielę w ramach dożynek zapraszamy do dziękczynienia za tegoroczne plony - szczególnie podczas Sumy o 11.30. W tym dniu przypada także odpust w parafii
na Mijaczowie.

6. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła: indywidualnie jedna rodzina - 200 zł.

7. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela, w sposób szczególny polecamy artykuł o naszych ministrantach i lektorach. Znajdziemy w nim wypowiedzi naszych ministrantów oraz ich zdjęcie.

8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Wacław Sokół, l. 85. Wieczny odpoczynek…

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!