Wiadomości Duszpasterskie: 24.07.2022

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- w poniedziałek - 25.07 - święto Św. Jakuba Apostoła;

- we wtorek - 26.07 - wsp. Św. Joachima i Anny - Rodziców NMP;

- w piątek - 29.07 - wsp. Św. Marty, Marii i Łazarza;

 

2. W dniu dzisiejszym, z racji wspomnienia Św. Krzysztofa, po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych i błogosławieństwo kierowców. Serdecznie zapraszamy. Rozpoczyna się tydzień Św. Krzysztofa. Ofiary składane przy poświęceniu pojazdów przeznaczone są na środki transportu dla misjonarzy. Bóg zapłać.

 

3. Ojciec Święty Franciszek, niedzielę przed wspomnieniem Św. Joachima i Anny, ustanawia jako Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, stąd też do naszego kościoła, przed obraz Św. Anny, zapraszamy dziadków z wnuczkami, aby prosić o błogosławieństwo Boże.

 

4. Zachęcamy do naszego pielgrzymowania na Jasną Górę - w sobotę - 20 sierpnia. Zapisy od 1 sierpnia, które potrwają wyłącznie do 18 sierpnia.

 

5. Przez naszą parafię przechodzić będzie pielgrzymka Górali z Orawy. Nocować będą z piątku na sobotę - 29/30.07.2022. 

 

6. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła: indywidualnie dwie rodziny - 500 zł.

 

7. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!

Dodatkowe informacje