Wiadomości Duszpasterskie: 10.07.2022

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- w poniedziałek - 11.07. - święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;

- we wtorek - 12.07. - wsp. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;

- w środę - 13.07. - wsp. św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;

- w czwartek - 14.07. - wsp. św. Kamila de Lellis, prezbitera;

- w piątek - 15.07. - wsp. św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;

- w sobotę - 16.07. - wsp. NMP z Góry Karmel.

2. W poniedziałek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji wszystkich ofiar tzw. rzezi wołyńskiej. Po Mszy św. pod pomnikiem patriotycznym na naszym cmentarzu odbędzie się złożenie kwiatów. Zachęcamy do wzięcia udziału w upamiętnieniu naszych rodaków pomordowanych na Wschodzie.

3. W środę trzynasty dzień sierpnia. Nabożeństwo fatimskie rozpocznie się Różańcem o 17.30, potem Msza św. zakończona procesją wokół świątyni z figurą Matki Bożej. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie, można też będzie jak zwykle składać intencje do modlitwy różańcowej na stoliku pod chórem. W tym dniu kancelaria parafialna będzie czynna po zakończeniu nabożeństwa, czyli około 19.15. Przy okazji przypominamy, że we wszystkie środy
w ciągu roku - z racji nabożeństwa do św. Józefa po Mszy św. nowennowej - kancelaria parafialna jest czynna od 18.45.

4. W czwartek, we wspomnienie św. Kamila, swoje imieniny obchodzi nasz Ksiądz Wikariusz Kamil. Zapraszamy do modlitwy w intencji Solenizanta w czwartek podczas Mszy św. o 18.00. Po niej ks. Kamil zaprasza wszystkich na poczęstunek do salki parafialnej, gdzie będzie można złożyć życzenia Solenizantowi.

5. W piątek przypada III piątek miesiąca. Msza św. o Bożym Miłosierdziu zakończona Koronką odbędzie się o godz. 17.00.

6. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Lucjan Kołacz, l. 86 i Leokadia Grzybek, l. 77, która pracowała jako gospodyni na naszej plebanii; jej pogrzeb odbędzie się jutro o 14.30. Wieczny odpoczynek…

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!