Wiadomości Duszpasterskie: 26.12.2021

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- w poniedziałek - 27.12. - święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty,

- we wtorek - 28.12. - święto św. Młodzianków,

- w sobotę - 01.01.2022. - uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

2. Dziś w czasie sumy odnowienie przyrzeczeń małżeńskich - w ramach dnia modlitw
o świętość małżeństw i rodzin. Jutro przypada święto św. Jana, stąd też dziś na każdej Mszy św. poświęcenie wina - można je nabyć w butelce w cenie - 10 zł. Również na każdej Mszy św. poświęcenie owsa.

3. W środę przypada 10. rocznica wyboru Pasterza Archidiecezji Ks. Arcybiskupa Wacława Depo. Jego osobę polecamy modlitwie.

4. W piątek - 31.12. - na zakończenie starego roku o godz. 17.00 uroczysta Msza św. za zmarłych z całego 2021 r. Zapraszamy na te modlitwy z kwiatami wdzięczności - różą, która w sposób symboliczny będzie nam przypominać drogą nam zmarłą osobę. Po Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odbędzie się nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne ze śpiewem Te Deum za dobrodziejstwa otrzymane w ciągu całego minionego roku.

5. W sobotę - 01.01.2022 r.- jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ksiądz Proboszcz dokona sprawozdania duszpasterskiego za miniony rok - zapraszamy. W ten dzień porządek Mszy św. niedzielny. Jest to pierwsza sobota miesiąca, stąd odbędą się modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

6. 2 stycznia przypada pierwsza niedziela miesiąca, stąd zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca.

7. Wizyta duszpasterska w tym roku ze względu na pandemię będzie wyglądać podobnie jak w roku ubiegłym i przyjmie podwójną formę:

a) kapłani będą odwiedzać rodziny, które nas zaproszą indywidualnie poprzez wcześniejsze zapisy;

b) od poniedziałku (3 stycznia) każdego dnia w tygodniu będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic do wspólnej modlitwy na Mszy św. o godz. 17.00. Będziemy się modlić w intencjach tych mieszkańców, udzielać błogosławieństwa, poświęcimy wodę, którą będzie można zabrać do domu, aby głowa rodziny mogła dokonać poświęcenia mieszkania. Będzie można, wedle zwyczaju, złożyć ofiary m. in. na utrzymanie kościoła. Każda rodzina otrzyma pamiątkowy obrazek.

8. Bóg zapłać za ofiary na kościół: indywidualnie 3 rodziny - 700 zł.

9. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

10. W minionym tygodniu zmarła: Helena Galas, l. 89. Wieczny odpoczynek…

11. Życzymy błogosławionego tygodnia dla wszystkich Parafian i Gości!